Таратур

Хрватската европратеничка Маријана Петир тврди дека ЕУ има двојни стандарди за Македонија. „Процесот на пристапни преговори досега требаше да биде започнат а ...
сите 63 | | | веќе видена

Oдлуката за распишување на референдум од 30 јули 2018 година, е противуставна. Таа е во конфликт со одредбите содржани во Законот за референдум и други облици ...
сите 210 | | | веќе видена

Покрај другите опфатени теми, ликови и случувања поврзани со смртта на Тито, распадот на Југославија и случувањата кои следуваат после таа драма, новата ТВ ...
сите 14 | | | веќе видена

Откако го смести луксузниот Дубровник на листата со пет светски популарни туристички дестинации кои, поради гужвите и лошиот однос и став кон туристите, луѓето ...
сите 5 | | | веќе видена

Со 438 гласа „за“ пратениците на Европскиот парламент го изгласаа предлогот за новата директива за заштита на авторските права на интернет, кој претходно крена ...
сите 6 | | | веќе видена

Откако Турција, Русија и Иран го напуштаат доларот во меѓусебната трговија и како замена ќе ги користат локалните валути, Претседателот на Русија Владимир ...
сите 12 | | | веќе видена

Првиот човек на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, синоќа изјави дека на 30 септември ќе се знае дали ќе излезе или нема да излезе на референдумот. ...
сите 19 | | | веќе видена

Пет американски држави – Вирџинија, Вашингтон, Северна и Јужна Каролина и Мериленд – прогласија вонредна состојба во очи надоаѓањето на ураганот „Флоренс“, ...
сите 262 | | | веќе видена

Филмската и театарска македонска актеркска легенда Милица Стојанова е добитник на наградата „Голема ѕвезда“ на Друштвото на филмските професионалци на ...
сите 21 | | | веќе видена

Адвокатот Дончо Наков, правен застапник пред судот на Мартин Протуѓер, достави лекарска документација и објасни дека обвинетиот ноќеска во два часот бил ...
сите 76 | | | веќе видена

Некогашната ѕвезда на Вашингтон, Жилберт Аренас го предизвика поранешниот соиграч Ник Јанг на шутерска пресметка за 100.000 долари. Двајцата се договорија да ...
сите 19 | | | веќе видена

Така Дејвид Фариер, нараторот на документарната серија „Dark Tourist“ од Netflix, ноншалантно го најави своето патување до Милвоки, на кое се придружи на ...
сите 9 | | | веќе видена

next