Таратур

Јапонската принцеза Ајако, која во центарот на јавното и медиумско внимание се најде со нејзината љубовна врска со „обичен“ човек кој нема аристократско ...
сите 6 | | | веќе видена

Според првичните резултати од истрага на бугарското обвинителство, Петар Харалампиев, Претседател на Државната агенција за Бугарите во странство, беше обвинет ...
сите 59 | | | веќе видена

Од прилепски „11 Октромври“ и „Победа“, преку скопски „Металург“ до „Хонка“ во финската премиер лига – неговите одбрани најдобро говора за талентот на Давор ...
сите 4 | | | веќе видена

Бившиот потпретседател на опозициската ВМРО-ДПМНЕ и градоначалник на општина Кавадарци, Митко Јанчев, кој беше еден од исклучените од партијата, во синоќешното ...
сите 31 | | | веќе видена

Фудбалерот на Сао Паоло, Даниел Кореа Фреитас беше најден мртов вчера утрото во Сан Хозе дос Пињас, Паран. Неговото мртво тело било најден обезглавено и ...
сите 9 | | | веќе видена

Српското подземје стационирано во Јужноафриканската Република повторно е во центарот на вниманието со новото убиство кое се случи во рамки на серијата ...
сите 5 | | | веќе видена

Кулата Клавел (Clavell Tower) е куќа за одмор во Велика Британија која секогаш е букирана речиси две години однапред. Ако сакате да престојувате во ова здание, ...
сите 37 | | | веќе видена

Првиот човек на „Единствена Македонија“, Јанко Бачев, денес бил приведен и однесен на информативен разговор во полиција, пренесуваат од неговата партија на ...
сите 25 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на опозициската ВМРО ДПМНЕ, Даниела Рангелова, поднесе оставка од функцијата претседател на Унијата на жени при оваа партија. ...
сите 220 | | | веќе видена

Во 1950-те и 1960-те години, во Југославија, музичките издавачки куќи (поточно, главно „Југотон“) одлучија да ги откупат правата за некои американски музички ...
сите 2 | | | веќе видена

next