Таратур

Италијанскиот град Матера, познат како градот на старите камени куќи, кој има населбена традиција околу 9.000 години, заедно со бугарскиот град Пловдив ја ...
сите 9 | | | веќе видена

Во првиот ден од новата година беше отворен и зимскиот преоден рок за клубовите ширум светот, а само во првите 24 часа беа потрошени скоро 300 милиони евра на ...
сите 46 | | | веќе видена

Родум од Прилеп, растена и порасната во Струга, а високообразована во Русија, Ивона Василеска апсолутно заслужено можеме да ја наречеме македонски научен гениј ...
сите 19 | | | веќе видена

Италијанскиот град и атракција Венеција, како комплетен туристички производ, од следното лето го крева својот туристички статус на повисоко ниво. Сите туристи ...
сите 15 | | | веќе видена

Шпанските полициски сили открија мигранти кои се обиделе да ја преминат мароканско-шпанската граница сокриени во специјално „реконструирани“ душеци во кои биле ...
сите 96 | | | веќе видена

На новогодишното утро во 2019 година, фудбалерот на Атлетико Мадрид, Диего Коста, му направи вистински мал огномет на неговиот брат, поставувајќи му тенџере ...
сите 6 | | | веќе видена

Славниот пејач Рики Мартин на Инстаграм се пофали дека по трет пат стана татко, прв пат со неговиот сопруг, шведскиот уметник со сириско Џван Јозеф,откако ја ...
сите 10 | | | веќе видена

Првото бебе кое пристигна на свет во новата 2019 година во Македонија е машко и се роди во Скопје. Бебето е родено една минута по полноќ, во Клиниката за ...
сите 72 | | | веќе видена

Во 2007 година, тогаш 6-годишната Тилан Блондо беше прогласена за најубаво девојче на светот и оттогаш. Оттогаш не застана со титули поврзани со нејзината ...
сите 26 | | | веќе видена

Во Македонија денес, 1 јануари, 2019 година, на сила стапува прогресивното оданочување. Тоа значи дека се воведува прогресивен данок со дополнителни осум ...
сите 93 | | | веќе видена

Модриќ зад себе има година од соништата, беше прогласен за најдобар играч на Мундијалот во Русија и ги освои наградите од УЕФА и ФИФА за најдобар, а „шлаг на ...
сите 20 | | | веќе видена

Со одлуката која ја донесе Уставен суд е утврдено дека во судските процеси во кои е обвинета бившата министерска за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, нема ...
сите 10 | | | веќе видена

next