Таратур

Луѓето минуваат многу време размислувајќи за секс, обидувајќи се да го остварат и на крајот го остваруваат. Причината не е само продолжение на видот, бидејќи ...
сите 14 | | | веќе видена

Огнен Ставрев и Осман Шабани, судии од скопскиот Кривичен суд, во придружба на обвинителите Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски од СЈО, денес извршија увид на ...
сите 35 | | | веќе видена

Францускиот психоаналитичар, Мартин Тејак смета дека парот може да постои само ако тие две личности и натаму постојат како индивидуи. Љубовта не е работа во ...
сите 3 | | | веќе видена

САД, па и светот, денес одбележува 17 години од терористичките напади на кулите-близначки од Светскиот трговски центар во Њујорк и се сеќава на над 3.000 жртви ...
сите 24 | | | веќе видена

Русокосата Емили Ворбартон-Адамс била весела и убава стјуардеса на супер-јахтата Valor по која воздивнуваа сите момци во реалното шоу Below Deck. И додека во ...
сите 6 | | | веќе видена

Освен што е неверојатен актер, Стив Бушеми е и човек-планина кога станува збор за карактерот, а тоа го докажал и после нападите на кулите-близначки на ...
сите 29 | | | веќе видена

Сезоната на урагани во Атлантскиот океан вчера го достигна својот врв. Во него моментално се активни три урагани, од кои најопасен е ураганот Флоренс, кој ќе ...
сите 21 | | | веќе видена

Три дупнати гуми, многу авантури, убавини, богато искуство, возбуда и 1.500 извозени километри беа дел од вкупно 14-те дена кои велешаните Дејан Митров и Коста ...
сите 4 | | | веќе видена

Помошникот американски државен секретар за Европа и Евроазија, Вес Мичел, во четврток доаѓа во посета на Македонија со веќе дефинирана агенда. Според ...
сите 113 | | | веќе видена

Врие на социјалните мрежи откако во владината пропаганда за промена на името се појави билборд кој пропагира дека ако го смениме името и влеземе во ЕУ, ќе ...
сите 25 | | | веќе видена

Ова е местенка пандан на онаа бајката со „царевата нова облека“ или популарно кај нас позната како „царот е гол“, ама никој не му кажува. Кога ќе се собере ...
сите 4 | | | веќе видена

24-годишната руска (како што денес популарно ги викаат) „инфлуенсерка“ Кира Мајер е осудена на 18 месеци затвор бидејќи наводно на полицајци им понудила секс ...
сите 2 | | | веќе видена

Како резултат на студените ветрови, температурите во Јужна Африка паднаа толку ниско што донесоа и снежни врнежи среде септември. Снегот особено беше ...
сите 11 | | | веќе видена

Вицепремиерот Кочо Анѓушев кој со фамозниот потег со фломастерот крена голема медиумска прашина кај нас, упати извинување до новинарите за неговиот гест. Три ...
сите 5 | | | веќе видена

Од прегледувањето на снимка од надзорната расправа на собраниската Комисија за транспорт и врски од седницата одржана во 2011 година која се гледаше во ...
сите 13 | | | веќе видена

Многу работи има кои се добри во пробиотиците: подобрување на абдоменот, од нив е чиста и кожата, имаме повеќе енергија и го засилуваат имунитетот. Ова е ...
сите 14 | | | веќе видена

Академик Владо Поповски, кој на минатите локални избори стана советник во Град Скопје кандидиран како носител на советничката листа од сега опозициската ...
сите 4 | | | веќе видена

За конечно да ја запознаеме својата сродна душа, обично минуваме низ неколку емотивни крахови. За жал, понекогаш се случува дури и кога ќе ја најдеме ...
сите 12 | | | веќе видена

next