Таратур

Фотографијата од импровизиран македонски фудбалски терен, направена во Богородица се најде на официјалниот учебник за Физичко образование за 7-мо одделение во ...
сите 11 | | | веќе видена

Сè повеќе Американци ги уништуваат своите Nike обувки и облека, а снимките од уништувањето ги објавуваат на интернет. Причината за тоа е гола политика. Имено, ...
сите 10 | | | веќе видена

Давид Круљац, син на генералот во пензија Младен Круљац, е осуден на една година затвор поради поседување на еден куп дрога. Но, казната затвор беше заменета ...
сите 4 | | | веќе видена

Луксузното одморалиште на Малдиви отвори прв подводен музеј на склуптури. Посетителите мораат да нуркаат 100 метри од плажата за да погледнат 22 склуптури. ...
сите 5 | | | веќе видена

Направете си самите напиток кој ги чисти белите дробови од токсините кои ги содржат цигарите. За почеток додајте го напитокот кој ги чисти белите дробови, а за ...
сите 18 | | | веќе видена

Првиот италијански бордел со кукли за секс е резервиран со неделни однапред по вчерашното отворање. Муштериите на борделот ЛумиДолс во Торино ќе издвои 80 евра ...
сите 5 | | | веќе видена

Швеѓанката со српско потекло Наташа Краун сака да има најголема задница на светот, поради што консумира до 6.000 калории дневно. 24-годишната Краун од Гетеборг ...
сите 13 | | | веќе видена

Повеќе од 1,4 милијарди луѓе ширум светот имаат зголемен ризик од заболување поради недоволна физичка активност, се наведува во новиот извештај на Светската ...
сите 11 | | | веќе видена

На Универзитетот во Мелбурн беше остварено истражување, каде научниците се занимаваа со студија на која работеле дури 14 години, за да дојдат до релевантни ...
| | веќе видена

По Apple и американската онлајн платформа за тргување, Амазон ја надмина пазарната вредност од еден трилион долари. Амазон на тој начин стана втора американска ...
сите 19 | | | веќе видена

Ако некој дуел во оваа тенисерска сезона го заслужува епитетот меч на сезоната, тоа е пресметката помеѓу Рафаел Надал и Доминик Тим во четвртфиналето од УС ...
сите 34 | | | веќе видена

Алатката која ја промовира New York Times наводно ги прикажува точните климатски и температурни промени во вашиот роден град од времето на вашето раѓање до ...
| | веќе видена

Над 2,3 милиони жители, или 7,5 насто од вкупното население на Венеуцела се исселени и живеат зад границите на својата држава поради неиздржливата криза која ...
сите 9 | | | веќе видена

next