Таратур

Филмската екипа од „Медена земја“, режисерите Тамара Котевска и Љубомир Стефанов, како и продуцентот и монтажер, Атанас Георгиев, добијаа директна покана за ...
сите 11 | | | веќе видена

На првиот ден од почетокот на германското претседателство со Советот на ЕУ, Европската комисија ја усвои предлог – преговарачката рамка за зачленување на ...
сите 170 | | | веќе видена

Од 24 јули повторно продолжува целосната примена на Законот за извршување – 30 дена по престанувањето на вонредната состојба, информираат од Комората на ...
сите 23 | | | веќе видена

Елена Соломатина е нутриционистка која наведува неколку пијалоци кои не ја гаснат жедта во топлината, туку му штетат на организмот. Списокот на најопасните ...
сите 41 | | | веќе видена

Инсулинот освен што е поврзан со загрозување на здравјето, па и животот, кога е дисбалансирано неговото присуство во телото, поврзан е и со вишокот тежина. Еве ...
сите 41 | | | веќе видена

Мажот ѝ вели на жената: Жено, имам добра и лоша вест. Ајде, прво добрата. Ќе станам татко. Што зборуваш бре, ненормален, па јас не сум трудна! Е тоа е лошата ...
сите 13 | | | веќе видена

Танчерката Мерион Крампе дефинитивно танчерската уметност ја крена на едно поразлично ниво, танцувајќи врзана само за нејзината коса. Иако е невозможно да ...
сите 2 | | | веќе видена

Сопственикот на Mercedes SUV, моделот ML350 од 2015 година, поднесе тужба против германскиот автомобилски гигант чиј модел на возило го поседувал во која бара ...
сите 4 | | | веќе видена

24-годишната ќерка на брачниот пар Бил и Мелинда Гејтс, Џенифер Гејтс, во интервју за списанието Sidelines зборуваше за нејзиниот живот искрено признавајќи ...
сите 55 | | | веќе видена

Американецот Марк Кларк успеал да го доживее она кое сите останати луѓе кои играат игри на среќа не можат да го доживеат ни за три животи – во три години дури ...
сите 3 | | | веќе видена

Денес, во Основниот кривичен суд Скопје, започнува судењето за „Меѓународен сојуз“, во кој обвинети за измама и перење пари се Јасна Мандиќ, Бојан Јовановски, ...
сите 120 | | | веќе видена

Според ддлуката на Советот на ЕУ за влез на граѓани од трети земји на територијата на Унијата од 1 јули, Македонија не ги исполнува епидемиолошките критериуми ...
сите 130 | | | веќе видена

14-дневниот задолжителен карантин за оние што влегуваат во Бугарија од Македонија продолжува да важи и по 1 јули, објави бугарскиот национален здравствен ...
сите 130 | | | веќе видена

next