Таратур

НАСА за прв пат успеа да го „замрзне“ на фотографија изгледот на ударните бранови од два авиони кои летаат со брзина поголема од брзината на звукот во моментот ...
сите 14 | | | веќе видена

Двајца тинејџери од британски Сасекс, Тара Хамерсли и Џек Месер, до крајот на животот ќе го памтат нивното одење во МекДоналдс да каснат нешто, бидејќи ...
сите 2 | | | веќе видена

Ѓулнара Каримова, ќерка на починатиот претседател на Узбекистан, Ислам Каримов, заврши во затвор откако го прекрши условот за петгодишен домашен притвор. ...
сите 2 | | | веќе видена

Германската корпорација „Гересхајмер“ во индустриската зона Бунарџик ќе отвара фабрика за амбалажа за медицинска и фармацевтска индустрија. Фабрика за ...
сите 3 | | | веќе видена

Австралиските, новозеландските и канадските радиостаници целосно ја исфрлија од етер музиката од починатиот крал на поп музиката, Мајкл Џексон. Овие мерки кон ...
сите 35 | | | веќе видена

Од вчера главна вест во спортските медиуми е епскиот триумф на Манчестер Јунајтед против Пари Сен Жермен со кој „ѓаволите“ обезбедија место во четвртфиналето. ...
сите 60 | | | веќе видена

Тимот на Пари Сент Жермен уште еднаш на шокантен начин беше елиминиран од Лигата на шампиони. Синоќа на „Паркот на Принцовите“ загуби од Манчестер Јунајтед со ...
сите 66 | | | веќе видена

Резултатите од археолошките ископувања поврзани со локацијата на озлогласениот затвор Алкатраз потврдија она во кое истражувачите се сомневаа со години. ...
сите 11 | | | веќе видена

Реал Мадрид на лето ќе прави голема реконструкција на тимот и сигурно ќе ја започне сезоната со нов тренер, а британскиот весник „Телеграф“ го објави новиот ...
сите 29 | | | веќе видена

28 декани од Универзитетот „Кирил и Методиј“ ќе добијат прекршочни обвиненија од страна на Антикорупциска комисија. Причината за овие прекршочни постапки е ...
сите 19 | | | веќе видена

Антикорупциската комисија ги става под лупа за непотизам унапредувањата во Армијата кои беа направени од страна на претседателот Ѓорге Иванов чиј мандат ...
сите 37 | | | веќе видена

next