Таратур

Ако статистичките податоци од продажбата на автомобили во светски рамки во април беа лоши, оние за мај се уште покатастрофални. Со оглед дека Европа најсилниот ...
сите 9 | | | веќе видена

Кинезот Мао Јин бил киднапиран во 1988 година, кога имал само 2 години. Денес, 32 години подоцна, со голема помош на полициските служби, тој успеа да си ги ...
сите 9 | | | веќе видена

Според најавите на министерот за здравство, Венко Филипче, коронавирусот многу веројатно ќе има и втор бран во Македонија. Овие проценки се базираат на ...
сите 126 | | | веќе видена

Од организацијата Охрид SOS алармираат за старо-нова, градежна измама која се врши на брегот на Охридското Езеро, под самиот манастир Свети Јован Канео. Еве ја ...
сите 5 | | | веќе видена

Познатиот актер Брајан Остин Грин, кој славата ја стекна уште на млади години со улогата во тинејџерската серија „Беверли Хилс“, проговори за разидувањата со ...
сите 9 | | | веќе видена

Поминаа неколку месеци откако Светската здравствена организација официјално прогласи светска пандемија поради коронавирусот или КОВИД-19. Повеќе од сто земји ...
сите 6 | | | веќе видена

Македонскиот писател Петар Андоновски е еден од овогодинешните 13 лауреати на Наградата за литература на Европската Унија. Ова соопштение го пренесе жирито, во ...
сите 7 | | | веќе видена

Првиот човек на СДСМ и бивш премиер, Зоран Заев, на денес одржаната конференција за медиумите најави дека ако нема консензус околу датумот на избори, останува ...
сите 26 | | | веќе видена

Новите, ексклузивни изданија на реобјавените дела на македонскиот прозаист и поет Петре М. Андреевски, со автентични илустрации изработени од неговата внука ...
сите 15 | | | веќе видена

Македонски граѓани се мета на наводна кампања во која лица преку социјалните мрежи или директно на приватните е-меил адреси испраќаат линкови до лажна интернет ...
сите 12 | | | веќе видена

На интернет веќе кружат гласините дека технолошкиот гигант Apple има намера целосно да ги отфрли сите видови приклучоци на нивните телефони и дека во блиска ...
сите 12 | | | веќе видена

next