Таратур

Meнаџерот на Лиерпул Јирген Клоп со своите фудбалери го напушти Белград кој нема да му остане во добро сеќавање. Спротивно на сите очекувања пред натпреварот, ...
сите 27 | | | веќе видена

Во еден од најинтересните дуели во Лигата на Шампиони, кои на програмата се во среда ќе играат Јувентус – Манчестер Јунајтед. Јуве и во Англија славеше победа, ...
сите 76 | | | веќе видена

Црвена Звезда го воодушеви фудбалскиот свет со настапот против Ливерпул (2:0) во четвртото коло од Лигата на шампионите. Освен со настапот на фудбалерите, во ...
сите 41 | | | веќе видена

Eден навивач на Црвена Звезда бил убеден во победата на белградскиот тим против Ливерпул, па одлучил да вложи огромна сума на „кец“. На интеренет се појави ...
сите 44 | | | веќе видена

Денес на главната железничка станица во Барселона се евакуирани два воза, откако бил пронајден сомнителен куфер и се проверува дали во него има експлозив. ...
сите 14 | | | веќе видена

Црвена Звезда вчера во рамките од четврото коло во Лигата на шампионите приредија вистинска сензација совладувајќи го актуелниот вицешампион на Европа, ...
сите 36 | | | веќе видена

Црвена Звезда оствари историска победа, прва за српскиот фудбал во Лига на шампиони. Знаеа тоа да го прослават играчите на српскиот шампион, а во центарот на ...
сите 35 | | | веќе видена

Во Хрватска на Фејсбук се споделува едно видео во кое двајца полицајци се обидуваат да го поправат службениот автомобил! Со музика во позадина од цртаниот филм ...
сите 4 | | | веќе видена

Грчката Влада и Грчката православна црква вчера постигнаа условен договор околу 10.000 свештеници и помошен персонал да се отстранат од платниот список на ...
сите 19 | | | веќе видена

Откако стана познато дека Демократите имаат главен збор во Сенатот и тоа прв пат по осум години, а Републиканците главен збор во Представничкиот дом, се огласи ...
сите 141 | | | веќе видена

Граѓаните сметаат дека има високо ниво на корупција во судството, здравството, царината и обвинителството, велат од ВМРО ДПМНЕ додавајќи дека Македонија тоне ...
сите 13 | | | веќе видена

Петнаестгодишната Сара Настеска од Охрид заедно со своето семејство отпатува за Германија каде ќе започне нејзиното лекување, овозможено благодарение на многу ...
сите 30 | | | веќе видена

Комисијата за мандатно-имунитетни прашања, со која претседава Павле Богоевски, препорача одземање на пратеничкиот мандат на Никола Груевски. Но, Собранието ...
сите 184 | | | веќе видена

next