Таратур

Од Џиџи и Бела Хадид, до многу други атрактивни и заводливи манекенки со различни димензии на облини и форма на тело, ја носеа хит колекцијата на долна облека ...
сите 15 | | | веќе видена

И најстарите и изнемоштените пензионери – буквално секој кој има било какви финансиски приходи ќе мора да се регистрираат на системот на УЈП. Во подрачјата ...
сите 54 | | | веќе видена

IFIMES е Меѓународен институт за блискоисточни и балкански студии од Љубљана, Словенија, кој редовно ги следи и анализира настаните на Блискиот Исток и ...
сите 4 | | | веќе видена

Синот на легендарниот криминалец и нарко-бос, Пабло Ескобар, архитектот Себастијан Марокин тврди дека еден од соработниците на татко му бил и легендарниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Мелиса Томпсон, една од повеќето жртви на контроверзниот холивудски продуцент Харви Вајнстин, објави снимка на која се гледа како Харви се однесува непристојно ...
сите 8 | | | веќе видена

Бившите први луѓе на Медиа Принт Македонија, која во своја сопственост ги имаше денес згаснатите весници Дневни, Утрински и Вест, Срѓан Керим и Јана ...
сите 5 | | | веќе видена

Повеќе од 50% од жените признаваат дека понекогаш глумат оргазам. Интензитетот и редовноста на оргазмот зависи од многу фактори, а не само од вашите чувства. ...
сите 10 | | | веќе видена

Можеби паровите околу оваа поза можат да се најдат на „половина пат“. Експериментирањето во креветот е обично забавно, освен кога еден од партнерите ќе ...
сите 15 | | | веќе видена

Дајте да им ја препишеме во нивна сопственост цела планета Земја, барем знаат да се грижат и да ни го берат гајлето на сите. Ништо подолу не очекувавме од ова ...
сите 11 | | | веќе видена

Хармоникаш од видеото подолу го доби најголемиот бакшиш во животот и воедно најголемиот бакшиш снимен некогаш на камера. Типот се вика Милоша огромниот бакшиш ...
сите 3 | | | веќе видена

Шокирани минвачи само минале покрај нив и никој не се обиде да ги раздвои. Пет жени во бурки се истепале покрај споменатиот пат во Саудиска Арабија, додека ...
сите 19 | | | веќе видена

Во хакерски напад биле украдени фотографии на кои Кендал Џенер позира гола, а направени од фотографот Расел Џејмс, кој ги фотографирал за потребите на својата ...
сите 20 | | | веќе видена

Како знак на поддршка на приближувањето на Република Македонија кон Европската унија, група на урбани уметници од Скопје поставија џиновска монета од едно евро ...
сите 17 | | | веќе видена

Експертите тврдат дека до успешно губење на килограмите најефикасно и на долги стази е промената на животниот стил и некои навики. Доказ за тоа нуди и ...
сите 6 | | | веќе видена

Во многу филмови и серии, се прикажуваат парови кои се разделуваат, а потоа ги продолжуваат своите односи. На пример, Рос и Рејчел во „Пријатели“, Кери и Зверк ...
сите 5 | | | веќе видена

Денес, во Скопје, средба со помошник државниот секретар на САД за европски и евроазсиски прашања, Вес Мичел, оствари министерот за надворешни работи Никола ...
сите 59 | | | веќе видена

next