Таратур

Наредбата која ја издаде американскиот претседател Доналд Трамп за повлекување на американските воени сили од Сирија беше потпишана од американскиот министер ...
сите 112 | | | веќе видена

Со списокот кој го објави Албанија, членка на НАТО, на кој ги откри имињата на своите најдобри шпиони кои оперираат по светот, информации кои се строга тајна, ...
сите 7 | | | веќе видена

„Во последните 50 години, САД е клучниот фактор во соборувањето демократски влади и на нивно место поставуваат прокапиталистички воени режими, кои ги отвараат ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Битола, вчера, на 57-годишна возраст, почина истакнатиот историчар на уметноста и козерватор од Битолскиот музеј, Ристо Палигора. Ристо Палигора беше ...
сите 3 | | | веќе видена

Алисон Тил, позната како „женскиот Индијана Џонс“ ја покажува сета грда страна на загадувањето со пластика на егзотичните островски раеви и плажи како Малдиви ...
сите 6 | | | веќе видена

Не запира порастот на негативните бројки од катастрофата која во саботата вечерта ја погоди Индонезија. Бројот на жртви достигна 373 лица, повредени се 1.459, ...
сите 63 | | | веќе видена

Заклучно со денешниот ден, на 24 часа до истекот на рокот за поднесување на барање за амнестија, во Кривичниот суд во Скопје имаат пристигнат вкупно 38 барања ...
сите 336 | | | веќе видена

Проектот на СПИМ Студио, потпишан од Синиша Павловски и Илија Мирчески, е победник на конкурсот за идејно архитектонско решение за новата театарска зграда на ...
сите 7 | | | веќе видена

Македонскиот пијанист од светска класа Симон Трпчески со неговиот нов проект „Македонисимо“ синоќа во Белград, направи маестрално емотивно шоу со македонската ...
сите 13 | | | веќе видена

Дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали постигнал комплетен договор со раководството на клубот за продолжување на соработката, пренесуваат италијанските ...
сите 111 | | | веќе видена

next