Таратур

Дури и најтврдокорните фанатици за хорор филмови тешко дека можат да го заборават искуството кое го имале гледајќи го кулниот „The Exorcist“ од 1973. Подоцна ...
сите 4 | | | веќе видена

В сабота во Скопје, во официјална посета на Македонија, доаѓа германската канцеларка Ангела Меркел. Ако се изземе краткиот престој на бившиот германски ...
сите 126 | | | веќе видена

Министерот за култура, Асаф Адеми, јавно во своја изјава го осуди филмот „Ругање со Христос“ на режисерот Јани Бојаџи, а во име на Министерството за култура ...
сите 21 | | | веќе видена

68-годишниот Т.К. од Крајници, село во општина Чашка, доби кривична пријава откако на крајот од август полицијата најде и му ги одзеде 130 садници канабис ...
сите 171 | | | веќе видена

Познатиот вебсајт „ВикиЛикс“ кој објавува класифицирани информации, во документ од 29 јули 2008 година кој се однесува на грчко-македонските односи, објави ...
сите 90 | | | веќе видена

После пауза од неколку години на македонските канали ќе може да се гледа едно најдобрите европски првенства! Имено, Телевизија 24 ги откупи правата за пренеос ...
сите 2 | | | веќе видена

На денешната трибина „Договорот меѓу Грција и „втората страна“: Пандорина кутија или излез од лавиринтот, која што се одржа на Филозофскиот факултет во Скопје, ...
сите 20 | | | веќе видена

Газдата на украинскиот гигант Шахтер Доњецк, Ринат Ахметов преговара за да ги преземе фудбалскиот и ракометниот клуб Вардар од рускиот бизнисмен Сергеј ...
сите 7 | | | веќе видена

Девојката на Нејмар, Бруна Маркезин со својот изглед ги остави без текст сите кои беа присутни на црвениот тепих на Филмскиот фестивал во Венеција, но и ...
сите 21 | | | веќе видена

Пред два месеци играа осминафинале на Светско првенство, а сега немаат репрезентација за да играат во Лигата на нации. Да, и во уредена држава како Данска може ...
сите 35 | | | веќе видена

Повремениот одмор од работата и заминувањето од работното биро, ќе ве наполни со енергија и ќе ви понуди чувство на корисност. Седењето не подготвува за тело ...
сите 4 | | | веќе видена

Постарата 28 годишна ќерка која живеела во Италија е осомничена дека ги убила нејзината мајка, татко и 14 годишна сестра, велат извори од истрагата за Канал 5. ...
сите 85 | | | веќе видена

Светската куќа на фудбалот, ФИФА денес ги објави тројцата финалисти кои ќе се борат за наградата „Играч на годината“. Како што е познато ФИФА и „Франс Фудбал“ ...
сите 73 | | | веќе видена

next