Таратур

Граѓаните сметаат дека има високо ниво на корупција во судството, здравството, царината и обвинителството, велат од ВМРО ДПМНЕ додавајќи дека Македонија тоне ...
сите 13 | | | веќе видена

Петнаестгодишната Сара Настеска од Охрид заедно со своето семејство отпатува за Германија каде ќе започне нејзиното лекување, овозможено благодарение на многу ...
сите 30 | | | веќе видена

Комисијата за мандатно-имунитетни прашања, со која претседава Павле Богоевски, препорача одземање на пратеничкиот мандат на Никола Груевски. Но, Собранието ...
сите 184 | | | веќе видена

Кривичната пријава што беше поднесена од страна на Хелсиншкиот комитет против полицајците кои тепаа студенти по завршувањето на изборите за претседател на ...
сите 15 | | | веќе видена

Денес големиот Ливерпул и гостува на Црвена Звезда во рамките на Лигата на шампиони, а главна тема е играчот на „црвените“ Џердан Шаќири. Швајцарецот роден на ...
сите 10 | | | веќе видена

Германското судство денес го започна судењето на поранешен чувар во нацистичкиот концентрационен логор Штутхоф, кој е обвинет за соучесништво во стотина ...
сите 9 | | | веќе видена

Единствена точка на дневен ред која беше поставена на денешната координација кај претседателот на Собранието, Талат Џафери беше формирањето интерпартиско ...
сите 68 | | | веќе видена

Кога неидeнтификуваниот објект со форма на цигара, долг околу 400 метри, во октомври минатата година помина низ нашиот Сончев систем, почнаа нагаѓања за што ...
сите 2 | | | веќе видена

Еминентниот „Франс Фудбал“ вчера лансираше вистинска „бомба“ и тврди дека се е подготвено за доаѓањето на Арсен Венгер на клупата на Милан. Повикувајќи се на ...
сите 14 | | | веќе видена

Ако работите на работно место каде постојано сте опкружени со напорни колеги, не мора да размислувате да си заминете од работата, ако таа ве исполнува, само ...
сите 5 | | | веќе видена

Во третата холандска лига се случи интересен „инцидент“ кој веднаш го обиколи целиот свет. Една навивачка потполно гола втрча на терен и непречена од ...
сите 10 | | | веќе видена

Во текот на изминатите неколку месеци членовите на Платформата за јавно – приватен дијалог: Стопанска комора на Македонија, Стопанска комора за информатички и ...
сите 115 | | | веќе видена

Тим од шпански и аргентински палеонтолошки истражувачи во Аргентина открија добро сочувани остатоци на непознат вид диносауруси , за кои се претпоставува дека ...
сите 2 | | | веќе видена

17-годишна девојка од Гостивар, вчера околу 7 часот попладне, била нападната од глутница кучиња од кои бегајќи, се удави во реката Вардар, пренесува Макфакс. ...
сите 87 | | | веќе видена

next