Таратур

Секој граѓанин, за секоја фискална сметка, од 1 јули ќе има повраток на данокот во висина од 15 насто. Ова го најави премиерот Зоран Заев во Велес, во рамки на ...
сите 28 | | | веќе видена

Од продукцијата Netflix, која стои за снимањето и објавувањето на документарниот филм за еден од најстравичните и најпеколни сериски убијци на сите времиња, ...
сите 3 | | | веќе видена

Полската репортерка се обиде да добие изјава од еден натпреварувач на мото-крос трки, па интервјуто одлучи да го сработи на калливата патека. Кога го запре ...
| | веќе видена

Дамјан Пејчиноски ја отсвири гитарската ритам-хармонија на песната „Ти не дојде“ од Каролина Гочева која која е поместена на нејзиниот албум „Извор“. Еве ја ...
сите 25 | | | веќе видена

П ретседателот на Движењето Беса во Македонија, Билал Касами, зборуваше во „Ора Њус“ за преговорите со премиерот Зоран Заев, за гласање на уставните измени. ...
сите 24 | | | веќе видена

Состојбата во Венецуела каде претседателот на парламентот Хуан Гваидо се прогласи за претседател наместо актуелниот шеф на државата Николас Мадуро, се заканува ...
сите 339 | | | веќе видена

„Македонија Пат“ наместо да преземе одговорност за катастрофалната состојба во која се најдоа патиштата во текот на вчерашниот ден, кога речиси сите патни ...
сите 11 | | | веќе видена

Цела фудбалска јавност се крена на нозе со цел да продолжи потрагата по Аргентинскиот напаѓач Емилијано Сала откако исчезна неговиот авион со кој се враќаше за ...
сите 62 | | | веќе видена

next