Таратур

Доцна синоќа имавме можност да го видиме вистинското лице на владината коалиција на СДСМ и ДУИ која себеси се смета за проевропска, пишува во писмената изјава ...
сите 120 | | | веќе видена

Потпишувањето и праќањето на законот за двојазичност во Службен весник од страна на господинот Талат Џафери, без потпис на претседателот на државата, Ѓорѓе ...
сите 76 | | | веќе видена

Се чини дека претседателот Ѓорге Иванов ги помешал лонците на крајот од својот мандат, изјави претседателот на Собранието, Талат Џафери, на денешната прес ...
сите 138 | | | веќе видена

Русинката Надежда Јарич моментално е под полициска истрага затоа што на своето осуммесечно синче Закари му дала водка за да го заспие, за таа да може да оди на ...
сите 19 | | | веќе видена

„The Lonely Shepherd“ („Осамениот овчар“) е музичка композиција на Џејмс Ласт која премиерно ја има изведено романскиот виртуоз на инструментот наи, маестро ...
сите 14 | | | веќе видена

После уставните измени со кои се менува и името на државата од Република Македонија во Република Северна Македонија и стапувањето на сила на овие измени, за ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез се закани дека ќе го напушти бордот на диретори на Шпанката фудбалска федерација. Тој е револтиран од неколку ...
сите 3 | | | веќе видена

Пратеникот од Река, Спирос Данелис, контра ставот на неговата партија, ќе гласа за доверба на грчката Влада, со што веројатно премиерот Алексис Ципрас веќе го ...
сите 184 | | | веќе видена

„За кого се карате? За партиите ваши шо ги имате вие! Да му е срам на чоек да кажи од кај е појќе“, нервозен е камионџиската легенда Андруш кој е разочаран од ...
сите 2 | | | веќе видена

За сите оние кои стравуваат дека можат да се заразат со грип од колегата или член на семејството кој е веќе болен од тој вирус, битно е да се знае на која ...
сите 74 | | | веќе видена

next