Таратур

Гервин Увеханд e холандски полицаец кој на одличен начин го опиша лудилото кое го тресе човештвото и бескрупулозноста на луѓето кога во раце ги имаат своите ...
| | веќе видена

За среќа немаше повредени, а не беше предизвикана ни материјална штета после хулиганското однесување на навивачите на фудбалскиот клуб „Шкендија“ пред ...
сите 90 | | | веќе видена

Осумте бивши пратеници од редовите на ВМРО-ДПМНЕ кои беа исклучени од партијата после гласањето за уставните измени, и кои формираа своја пратеничка група во ...
сите 458 | | | веќе видена

Родителите кои со своите деца во тие моменти биле во паркот кога еден напален љубовен пар имал секс среде бел ден пред нивни очи, биле шокирани од сцените кои ...
| | веќе видена

Познатата италијанска воено-полициска формација „Карабинери“ ќе биде засилена со нови „ѕверови“ на четири тркала. Како што може да се претпостави, станува збор ...
сите 4 | | | веќе видена

12 години интензивен и посветен вложен труд и вртоглави 15 милиони фунти финансиски влог беа потребни за конечно завршување на изградбата на големиот компјутер ...
сите 3 | | | веќе видена

Лондонскио Imperial College замина еден чекор понапред во концептот и начинот на академски предавања со презентацијата на футуристичко предавање на кој ...
сите 2 | | | веќе видена

Со новиот Закон за данокот на личен доход, кој го предложи министерството за финансии, се предвидува, доходот од права од индустриска сопственост, доходот од ...
сите 43 | | | веќе видена

42-годишната елитна фитнес инструкторка Менди Бланк, која им беше приватен фитнес тренер на многу холивудски ѕвезди беше најдена мртва во нејзиниот дом во Лос ...
сите 4 | | | веќе видена

Министерот за финансии Драган Тевдовски на прес-конференција, која ја држеа заедно со министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, најави нови ...
сите 199 | | | веќе видена

next