Таратур

Пратеничката од редовите на опозициската ВМРО ДПМНЕ, Даниела Рангелова, поднесе оставка од функцијата претседател на Унијата на жени при оваа партија. ...
сите 220 | | | веќе видена

Во 1950-те и 1960-те години, во Југославија, музичките издавачки куќи (поточно, главно „Југотон“) одлучија да ги откупат правата за некои американски музички ...
сите 2 | | | веќе видена

И покрај обвинувањата за силување популарноста на Роналдо расте од ден на ден, а вчера стана најпопулатната личност на Инстаграм. Фудбалската суперѕвезда дојде ...
сите 54 | | | веќе видена

Во синоќешното гостување во емисијата Јади бурек на ТВ Сонце, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски ексклузивно откри нов вид на политичко ...
сите 4 | | | веќе видена

Министерката за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева вели дека нема македонски учебник по историја за кој бугарската страна од комисијата за ...
сите 9 | | | веќе видена

До скопскиот затвор во Шутка стигна упатниот акт според кој Никола Груевски има обврска до 8 ноември, 15 часот, да се јави во затворот з одлежување на ...
сите 234 | | | веќе видена

Во еден циркус во Русија се случи стравичен инцидент во кој еден од циркуските лавови го одгриза лицето на четири годишно девојче, кое беше сместено во првиот ...
сите 3 | | | веќе видена

Високите морски бранови кои достигнаа висина од 7 метри и удрија на хрватското крајбрежје предизвикаа вонредна состојба во Хрватска. Ветрот дува со брзина од ...
сите 49 | | | веќе видена

Газдата, со својата сопруга и децата позади него, очигледно на работ на трпението, упорно го убедуваше пијаниот сељак да му се мафне од нивниот имот и да не ...
сите 2 | | | веќе видена

Данскиот премиер Ларс Расмусен му го покажува Копенхаген на францускиот претседател Емануел Макрон додека двајцата се возат на велосипеди. Кај нас се правеа ...
сите 52 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија до Собранието поднесе Предлог закон за амнестија на лицата осомничени, обвинети и осудени за собраниските настани од 27 Април ...
сите 56 | | | веќе видена

next