Таратур

Најмалку девет лица го загубија животот во огнената катастрофа која ја предизвикаа пожарите кои пустошат низ Калифорнија. Дополнително, десетици се водат за ...
сите 56 | | | веќе видена

Париз денеска ќе биде домаќин на повеќе од 70 шефови на држави од целиот свет по повод стогодишнината од крајот на Првата светска војна и потпишувањето на ...
сите 244 | | | веќе видена

Јанко Бачев и Филип Петровски ја предводеа групата на демонстранти кои дојдоа пред домот на пратеникот Сашо Василевски, обвинет за настаните од 27 април, кој ...
сите 75 | | | веќе видена

Мексиканскиот конгресмен беше прекинат во неговиот говор во моментот кога мексиканската политичарка Кармен Медел, за време на конгресната седница, дозна дека ...
сите 11 | | | веќе видена

Пејачот и маестро на блуз усната хармоника од прилепската и европски позната блуз група Crossroad Blues Band, Александар Дворчанец, познат како Сале „Блузмен“, ...
сите 5 | | | веќе видена

Каде на друго место ако не во Кина. Кинезите се принудени да имплементираат во сообраќајот специјални семафори за зависници од смартфони, со цел тие што ...
| | веќе видена

Грчкиот премиер е цврсто убеден дека договорот од Преспа ќе помине парламентот во Атина. Во телевизиско интервју , Алексис Ципрас , објаснува дека за тоа ...
сите 122 | | | веќе видена

Под конкретен и недвосмислен наслов „Shit“, Ерик Кесел ја објавува својата нова книга која е исполнета со фотографии од нацистичките војници фатени „на срање“, ...
| | веќе видена

Преку видео обраќање кое беше објавено на Инстаграм, Игор Џамбазов вчера вечер ги демантираше информациите дека итно бил префрлен во болница и бил опериран. ...
сите 11 | | | веќе видена

На Јордан Камчев, Ненад Јосифовиќ, Цветан Панделески, Зорица Арсовска и Тодор Мирчевски им беше одредена мерка притвор во траење од 30 дена во случајот на СЈО ...
сите 127 | | | веќе видена

Вечерва, во два наврати, судскиот курир кој бил задолжен да му го врачи лично на Никола Груевски решението за издржување на затворската казна, не го нашол дома ...
сите 4 | | | веќе видена

next