Таратур

52-годишниот Австралиец Сајмон Доранте-Деј е човекот кој британското кралско семејство периодов повторно го стави во центарот на медиумското внимание со нов ...
сите 20 | | | веќе видена

Култниот спортски автомобилски бренд Bugatti го одбележува свеото 110-годишно постоење, па по тој повод ќе пушти во оптек лимитирана специјална верзија на ...
сите 18 | | | веќе видена

Тројца ватерполисти на српскиот ватерполо клуб „Црвена Звезда“ беа нападнати во Сплит, на крајморското шеталиште, пред нивниот натпревар со сплитски „Морнар“ ...
сите 39 | | | веќе видена

Оле Гунер Солскјер пристигна во Манчестер Јунајтед како привремено решение после отказот на Мурињо, но со игрите и резултатите ги освои срцата на фановите и ...
сите 97 | | | веќе видена

„Со сета почит кон сите други фестивали, артисти и културно уметнички работници, како организатори на фестивалот Андерфест кој за прв пат треба да се одржи ...
сите 10 | | | веќе видена

Трагичната смрт на аргентинскиот напаѓач Емилијано Сала го трогна целиот фудбалски свет, но вчера на фудбалските терени во Англија беше видена една грозна ...
сите 7 | | | веќе видена

Еден ден после јавното и отворено признание на папата Франциск за постоење на голем број сексуални злоупотреби на калуѓерки и свештенички од страна на свештени ...
сите 12 | | | веќе видена

Не спласнуваат аферите поврзани со името на министерот за култура, Асаф Адеми. Откако пред два дена на јавноста ја потресе и изреволтира скандалозно ...
сите 52 | | | веќе видена

Ако сега е само фантазија и желба за неповторливо искуство при авионскиот лет да имате фантастичен панорамски поглед отсекаде, а не само седиштата покрај ...
сите 17 | | | веќе видена

Покрај другите нешта кои му биле од исклучителна важност, германскиот нацистички лидер Адолф Хитлер огромно внимание посветувал на својот изглед и на тоа каков ...
сите 15 | | | веќе видена

Една средба со премиерот Зоран Заев ги омекна позициите и ставовите на првиот човек на албанската ДУИ, Али Ахмети во врска со претстојните претседателски ...
сите 52 | | | веќе видена

Кога станува збор за најзастапениот и најпопуларен сладок деликатес и десер во светски рамки, чоколадото, тоа е дотапно во млечна, бела и темна варијанта. Или ...
сите 3 | | | веќе видена

Денес, од Берлин, министерот за култура Асаф Адеми, во врска со скандалот поврзан со програмата за култура со проекти поддржани од министерството за 2019 ...
сите 111 | | | веќе видена

Почитуван премиере, г-дине Заев, Кога во септември 2016 година ме поканивте како експерт од културата на трибина со тема: “Кои треба да бидат итните реформи ...
сите 44 | | | веќе видена

next