Таратур

Најмалку девет лица го загубија животот во огнената катастрофа која ја предизвикаа пожарите кои пустошат низ Калифорнија. Дополнително, десетици се водат за ...
сите 171 | | | веќе видена

Париз денеска ќе биде домаќин на повеќе од 70 шефови на држави од целиот свет по повод стогодишнината од крајот на Првата светска војна и потпишувањето на ...
сите 135 | | | веќе видена

Јанко Бачев и Филип Петровски ја предводеа групата на демонстранти кои дојдоа пред домот на пратеникот Сашо Василевски, обвинет за настаните од 27 април, кој ...
сите 59 | | | веќе видена

Мексиканскиот конгресмен беше прекинат во неговиот говор во моментот кога мексиканската политичарка Кармен Медел, за време на конгресната седница, дозна дека ...
сите 12 | | | веќе видена

Пејачот и маестро на блуз усната хармоника од прилепската и европски позната блуз група Crossroad Blues Band, Александар Дворчанец, познат како Сале „Блузмен“, ...
сите 5 | | | веќе видена

Каде на друго место ако не во Кина. Кинезите се принудени да имплементираат во сообраќајот специјални семафори за зависници од смартфони, со цел тие што ...
сите 2 | | | веќе видена

Грчкиот премиер е цврсто убеден дека договорот од Преспа ќе помине парламентот во Атина. Во телевизиско интервју , Алексис Ципрас , објаснува дека за тоа ...
сите 77 | | | веќе видена

Под конкретен и недвосмислен наслов „Shit“, Ерик Кесел ја објавува својата нова книга која е исполнета со фотографии од нацистичките војници фатени „на срање“, ...
сите 3 | | | веќе видена

Преку видео обраќање кое беше објавено на Инстаграм, Игор Џамбазов вчера вечер ги демантираше информациите дека итно бил префрлен во болница и бил опериран. ...
сите 25 | | | веќе видена

На Јордан Камчев, Ненад Јосифовиќ, Цветан Панделески, Зорица Арсовска и Тодор Мирчевски им беше одредена мерка притвор во траење од 30 дена во случајот на СЈО ...
сите 285 | | | веќе видена

next