Таратур

Лидерот на Македонско меѓународно движење за човекови права, Бил Николов, бара францускиот претседател Емануел Макрон да се однесува кон Македонците исто како ...
сите 69 | | | веќе видена

Видеото кое доаѓа од англиски Брентвуд е доказ како сообраќајните правила и прописи не само што мора да важат за сите, туку дека и прекршувањето на истите си ...
сите 5 | | | веќе видена

Сите кои сакаат побрзо и поефикасно да се расонат и освежат наутро, веднаш посегнуваат по кафето како задолжителен утрински напиток. Сепак, ако сакате да се ...
сите 9 | | | веќе видена

Ретко која музичка ѕвезда толку долго била во врвот на музичката индустрија и западниот шоубизнис, истовремено освојувајќи го и светот, без притоа да има било ...
сите 33 | | | веќе видена

Видеото на Фејсбук го сподели Мартин Цветковски, а неговиот опис ви го пренесуваме интегрално, без никакви корекции: „Пред 15 минути, бев сведок на нечовечност ...
сите 49 | | | веќе видена

По неговото „мистериозно“ бегство од Македонија со цел да не лежи во затвор, Нова ТВ пренесува дека до нивната редакција стигнало видео од анонимен испраќач на ...
сите 5 | | | веќе видена

Македонскиот капитен Кирил Лазаров продолжува со одличните настапи во дресот на Нант, а вчера беше еден од најзаслужните за победата против Екс со резултат ...
сите 31 | | | веќе видена

Пред да избега за Будимпешта, бившиот премиер Никола Груевски ги испразнил своите банкарски сметки во Македонија, подигајќи ги сите 200.000 евра што ги имал на ...
сите 385 | | | веќе видена

Сер Алекс Фергусон е човекот кој го издигна Манчестер Јунајтед меѓу најголемите клубови во светот, а после неговото заминување клубот се соочува со големи ...
сите 78 | | | веќе видена

next