Таратур

Со својот грациозен шарм, раскошна насмевка и гламурозен фустан кој бил шиен цели 280 часа, Пенелопе Круз ја освои иницијалната атмосфера на овогодинешната ...
сите 13 | | | веќе видена

Тој е најстариот џудо сенсеи во Велика Британија. Како почетник почнал да тренира џудо во 1951 година. Денес, 67 години подоцна, со полни 94 години, Џек Херн ...
сите 2 | | | веќе видена

Преку статус на неговиот Фејсбук профил, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев, порача дека нема да гласа за измени за промена на уставното име на Република ...
сите 222 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе го почитува исходот од референдумот ако истиот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање. Ова го изјави ...
сите 168 | | | веќе видена

Во познатата аеродромска зграда „Скопјанка“ синоќа станарите се жалаа на остар и јак мирис кој им ги дразнеше очите, грлата и мирисот, предизвикувајќи им ...
сите 187 | | | веќе видена

Кристиано Роналдо на ужасен начин ја започна својата авантура во Лигата на шампиони во дресот на Јувентус. Имено, во првото коло „бјанконерите“ и гостуваат на ...
сите 210 | | | веќе видена

Ливерпул синоќа во дербито на колото во Лига на шампиони го победи ПСЖ со 3:2, а херој за „црвените“ беше Роберто Фирмињо. Токму Фирмињо беше тој кој ...
сите 25 | | | веќе видена

„Стравот никогаш не бил одлика на мојот карактер. Срамота би било на овие години да се плашам, но тој 27 април бев длабоко потресен и исплашен“, сведочеше ...
сите 211 | | | веќе видена

Поранешниот пратеник и заменик министер за економија, а денес успешен менаџер Зоран Витанов на гостувањето во „24 Анализа“, каде соговорници му беа Трифун ...
сите 8 | | | веќе видена

Џејми Вилсон е музичар, диџеј и модел кој се подложи на целосна трансформација на полот од жена во маж. 22-годишниот Американец својот животен и професионален ...
сите 20 | | | веќе видена

next