Таратур

Српските царински служби, во соработка со српската гранична полиција, изминатиов вторник на граничниот премин Прешево спречија обид за шверц на антички ...
сите 47 | | | веќе видена

После активно функционирање од цели 146 години, денес Македонски железници ја укинуваат редовната железничка линија Белград-Скопје-Солун, со што нашата земја ...
сите 7 | | | веќе видена

Откако шпанскиот крал Фелипе Шести донесе одлука Шпанија на 10 ноември оваа година да оди на предвремени парламентарни избори, прилично е веројатно дека тоа ќе ...
сите 40 | | | веќе видена

Во интервјуто кое славниот фудбалски ас Кристиано Роналдо го даде за утринската програма на британската телевизија ИТВ , раскажа како се вљубил во Георгина ...
сите 89 | | | веќе видена

Високопозиционирана службеничка во шпанската даночна управа предизвика даночен мега-скандал кој ја тресе Шпанија, откако беше откриено дека заедно со уште три ...
сите 8 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави поднесоа тужба против Едвард Сноуден за објавувањето на неговата нова книга со мемоари. Со тужбата против Сноуден, кој со ...
сите 87 | | | веќе видена

next