Таратур

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунер Солскјер смета дека утрешното дерби со Манчестер Сити доаѓа во вистински момент после дебаклот во мечот против ...
сите 129 | | | веќе видена

Откако планетарно популарната париска катедрала Нотр Дам беше опожарена пред неколку дена, од сите страни на светот стигнуваат гестови и активности во знак на ...
сите 99 | | | веќе видена

Лоренцо Инсиње целата своја кариера игра во редовите на Наполи и стана симбол на клубот, но се погласни се шпекулациите за неговото заминување. Италијанскиот ...
сите 11 | | | веќе видена

Државните медиуми од Северна Кореја потврдија дека нивната земја и Русија договориле средба меѓу Ким Јонг-ун и Владимир Путин, но местото и терминот на истата ...
сите 182 | | | веќе видена

Напаѓачот на Челзи, Гонзало Игуаин синоќа постигна прекрасен гол против Барнли, кој за негова жал не беше доволен за победа на „сините“. Игуаин после голот ...
сите 21 | | | веќе видена

Од април исклучените од парно греење повеќе нема да плаќаат фиксен надоместок, предвидуваат новите предлог-правила за снабдување со топлинска енергија. Ова во ...
сите 50 | | | веќе видена

Бесир Беља и Скендер Демири добија по 19 години затворска казна за убиство на 20-годишниот Никола Саздовски -Саздо. Пресудата денес им ја изрече судијката ...
сите 83 | | | веќе видена

Навивачите на Ливерпул моментално се главна атракција во Англија бидејќи клубот има шанса после цели 30 години да ја освои титулата. Ливерпул последен пат беше ...
сите 3 | | | веќе видена

Фудбалскиот весник „FourFourTwo“ во 1998 година предвиде како ќе изгледа Дејвид Бекам во 2020 година, но нивното предвидување е целосна утка! Покрај ...
сите 10 | | | веќе видена

Напаѓачот на ПСЖ и прва ѕвезда на овој тим Килијан Мбапе во неделата против Монако одигра уште еден фантастичен натпревар во рамките од француското првенство, ...
сите 34 | | | веќе видена

Македонскиот репрезентативец и напаѓач на Палермо Александар Трајковски синоќа постигна прекрасен гол за Падова во 14-тата минута од натпреварот. Трајковски го ...
сите 35 | | | веќе видена

Мицуширо Ивамото е јапонски слеп морнар кој успеа да направи неверојатен подвиг и станувајќи првиот слеп чоевк кој успеал да го преплови Тихиот Океан без да ...
сите 9 | | | веќе видена

Славните холивудски актери како Брендан Фрејзер, Леонардо ДиКаприо и Вин Дизел се доказ дека и популарните фаци животот може да ги натера на радикални физички ...
сите 2 | | | веќе видена

next