Таратур

Професорката Билјана Ванковска на својот Фејсбук профил ги коментираше последните случувања во Македонија, со прилично провокативни заклучоци. Го пренесуваме ...
сите 6 | | | веќе видена

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 21 | | | веќе видена

Владата го скрои буџетот за 2019 година, кој е проектиран на 3,7 милијарди евра и е за 300 милиони поголем од годинава, со што фактички е и најголем буџет во ...
сите 112 | | | веќе видена

Минатата сабота, кога претседателот Емануел Макрон и германската канцеларка Ангела Меркел, во рамки на одбележувањето на 100-годишнината од завршувањето на ...
сите 21 | | | веќе видена

Двајца тајландски туристи беа шокирани од сумата која им ја побара да ја платат таксистот кој ги возел од парискиот аеродром „Шарл де Гол“ до француската ...
сите 2 | | | веќе видена

Поради оштетувањето на државниот буџет од над 6 милиони евра, испрани скоро 11 милиони евра, пари кои се основа за иницирање на истрага во случајот „Империја“ ...
сите 280 | | | веќе видена

Кристиано Роналдо вчера учествуваше во победата на Јувентус на „Сан Сиро“ со победа од 0:2, а веќе утрово одлучи да си даде краток одмор. Во раните утрински ...
сите 92 | | | веќе видена

Во првиот натпревар од 16-то коло на фудбалската Суперлига, Пролетер на полувреме водеше против Раднички, а потоа гостите за две минути во продолжението ...
сите 4 | | | веќе видена

Онлајн купувањето доживеа поставување на нов потрошувачки рекорд на „Денот на самците“. Овој ден е познат по тоа што онлајн продавниците нудат солидни попусти ...
сите 38 | | | веќе видена

next