Таратур

Кога и каде да се појави, славната и атрактивна италијанска актерка Моника Белучи, го привлекува вниманието врз себе и е вистински магнет за медиумските ...
сите 8 | | | веќе видена

Четири лица ќе имаат можност три месеци да се преселат и да живеат во италијанското село Гротоле, во областа Базиликата, со сите покриени трошоци за живот и ...
сите 7 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија, согласно својата претходно донесена одлука, ја испрати целосната содржина од Законот за употреба на јазиците на мислење до ...
сите 150 | | | веќе видена

Во актуелната грчка кампања за толкување на придобивните на Договорот од Преспа, на интернет страницата на грчкото Министерство за надворешни работи се ...
сите 76 | | | веќе видена

За сите оние кои размислуваат или веќе на големо ги преземаат сите чекори трајно да се преселат во Германија, добро е да знаат и да имаат статистички увид во ...
сите 15 | | | веќе видена

Градот Скопје денеска потпиша меморандум за соработка со Шумарскиот факултет со кој прецизно се утврдуваат обврските на двете институции во еден многу важен ...
сите 39 | | | веќе видена

Global Game Jam е најголемиот интернационален настан за креирање на игри кој се одржува еднаш годишно, истовремено на повеќе локации низ целиот свет во вид на ...
сите 15 | | | веќе видена

Сигурно веќе нема човек на Балканот кој не го изгледал видеото со славниот „мастер“ Тони, поточно 82-годишниот пензионер Таљат Селмани, симпатичниот старец кој ...
сите 6 | | | веќе видена

Хоророт кој се случил на еден паркинг пред супермаркет во Австрија ја шокираше и потресе австриската јавност. Австриските медиуми пренесуваат за стравичната ...
сите 58 | | | веќе видена

Денес, во Давос, почнува новиот Светски економски форум кој ќе остане запаметен по тоа што за прв пат на него нема да учествуваат шефовите од ниту една од ...
сите 78 | | | веќе видена

Кардиф го сруши клупскиот трансфер рекорд и за 17 милиони евра го договори трасферот на Емилијано Сала од Нант, но… Во овие моменти постои голема загриженост ...
сите 158 | | | веќе видена

Општ хаос, полудено стампедо, тепачки, паѓања во несвест – вака на кратко може да се опише атмосферата и ситуацијата која се случуваше во трговскиот центар во ...
сите 4 | | | веќе видена

Академик Катица Ќулавкова е добитничка на првата награда од меѓународниот поетски конкурс „Антево слово“ за 2018-2019 година, кој се одржува во италијанска ...
сите 12 | | | веќе видена

Премиерот на Грција, Алексис Ципрас, преку неговиот профил на социјалната мрежа Фејсбук објави видеообраќање до граѓаните на Грција преку кое порачува дека ...
сите 29 | | | веќе видена

Со пресуда од страна на Француската агенција за заштита на личните податоци, американскиот и светски интернет гигант Google е принуден да исплати рекордна сума ...
сите 9 | | | веќе видена

Светските милијардери од сите страни на планетава во минатата 2018 година своето вкупно богатство го зголемиле за 12 насто. Од друга страна, и тоа малку што го ...
сите 20 | | | веќе видена

next