Таратур

За Европската унија питката вода ни под разно не е општо човечко прави и гарантирано општествено добро на сите нејзини жители. Одборот за заштита на човечката ...
сите 2 | | | веќе видена

Директорот и жива легенда на Милан, Паоло Малдини призна дека клубот не може да се споредува со Јувентус во моментов и пред „росонерите“ има долг пат. Клубот ...
сите 31 | | | веќе видена

По пауза од 14 години, прва официјална посета на американскиот секретар за одбрана на Македонија. Актуелниот секретар Џејмс Матис на аеродромот во Скопје, каде ...
сите 310 | | | веќе видена

Иако веќе и него (фудбалерските) години го газат, Златан Ибрахимовиќ не престанува да ја воодушевува фудбалската јавност и гледачите на трибините со своите ...
сите 47 | | | веќе видена

На маршот „ЗА европска Македонија“, во рамки на музичкиот дел од настанот, најголемо изненадување за пошироката јавност беше настапот и учеството на Сашо Гигов ...
сите 22 | | | веќе видена

Кинеската актерска икона и една од најплатените глумици во светски рамки, Фан Бингбинг, буквално исчезна од јавноста и секојдневието без трага. Од актерката, ...
сите 8 | | | веќе видена

Пет лица беа уапсени во Вилмингтон од страна на полициските сили во Северна Каролина поради кражби за време на поплавите кои ги предизвика ураганот „Флоренс“. ...
сите 260 | | | веќе видена

Младиот африкански мигрант Мелхиг Мелхиг кој во Канада од својата родна татковина се преселил пред две години, стана милионер откако имаше неверојатна среќа на ...
сите 11 | | | веќе видена

На ревијален натпревар во рамки на синдикалните спортски игри на ЕЛЕМ; на теренот од кампот Ливадиште во близина на Струга, фудбалскиот тим составен од ...
сите 15 | | | веќе видена

Со декларацијата која утре, вторник, ќе биде потпишана од страна на македонското Министерство за внатрешни работи и германското Министерство за сообраќај, во ...
сите 79 | | | веќе видена

„Ми велат никогаш не треба лидерот и претседателот, неговите следбеници и следбениците на идејата да го видат на колена. Но јас имам еден одговор на тоа, ако ...
сите 58 | | | веќе видена

Со траспарент и беџови „Излези ЗА! европска Македонија”, со македонски и знамиња на ЕУ во Скопје се одржува маршот на поддржувачите на Коалицијата “ЗА европска ...
сите 52 | | | веќе видена

next