Попара

Lötschental лежи во импозантен планински пејсаж помеѓу Вале и Бернските Алпи. Најруралната долина со своите сеуште автентични села ги тера посетителите да ...
сите 7 | | | веќе видена

Откако и го посвети својот живот на армијата, ветеранот Гери Барнс (78) дознал нешто што не знаел целиот свој живот. По многу медали и награди во текот на ...
сите 2 | | | веќе видена

Среќни сме што живееме во време кога има разни корисни форми на транспорт. Можеме да стигнеме од точка А до точката Б за многу краток временски период ...
сите 4 | | | веќе видена

Едно училиште во Оклахома, САД, ги отстранувало старите табли за пишување за да вметне нови. Тие ги повикале градежниците да им помогнат. Пред да можат да ...
сите 4 | | | веќе видена

Џенет и Винстон Хаус се сакаа на начин за кој многумина можат само да сонуваат. Тоа беше љубов на прв поглед, и таа растеше со секој нов ден. Тие се венчале во ...
сите 2 | | | веќе видена

Секако, суптилните транзиции во третирањето на косата се сеуште NO. 1 во сферата на косата, но сега тие се украсени со нишки во килибарни бои … Многу стилски ...
сите 3 | | | веќе видена

Си дозволивте да се почестите со убава маица или кошула, но по неколку недели, одеднаш имате дупки во долниот дел, буквално од никаде. Првото нешто што можеби ...
сите 3 | | | веќе видена

Никој не се ни посомневал дека една од најубавите жени во светот го криела овој комплекс. За време на нејзината петнаесетгодишна кариера, славната дива Мерилин ...
сите 3 | | | веќе видена

… сè уште “растура”! Веројатно на сликите ја препознавте култната сцена од филмот на Роберт Родригез “From Dusk Till Dawn” од 1996 година, кога Сантанико ...
сите 2 | | | веќе видена

Скапоцениот камен на Јужните Мориња. Несомнено најпрославениот остров на Јужниот Пацифик, Бора Бора е водечката дама на Француска Полинезија. Неговата слава и ...
| | веќе видена

Операцијата што ќе спаси нечиј живот е нешто што повеќето лекари го прават скоро секој ден во болниците. Тие сметаат дека ништо нема да остави подобар впечаток ...
сите 3 | | | веќе видена

Голем дел од населението побрзо би ги отсекле нозете отколку да летаат со авион. Турбуленции, чуден мирис во воздухот, голем број на луѓе и времето поминато во ...
сите 9 | | | веќе видена

Габриел Хередиа од Буенос Аирес е роден без раце и работи како фризер. Неговите лојални клиенти велат дека никој не може да го направи она што тој може. Да се ...
сите 6 | | | веќе видена

Полицајката која го подоила “смрдливото и валкано” бебе кое беше запоставено од зафатениот болнички персонал, беше пофалена за чинот на добрина и љубезност. ...
сите 15 | | | веќе видена

next