Попара

Се сакаа, но тоа веќе не важи. За жал, станува збор за поранешните партнери Паф Диди (48) и Кеси Вентура кои ја прекинаа повеќегодишната романса. Музичарот ...
сите 25 | | | веќе видена

Израелската актерка Гал Гадот, пред две и пол години, сакаше засекогаш да се откаже од актерството во Холивуд за да се врати во својата земја и на факултет. ...
сите 26 | | | веќе видена

Моделот вели дека е фокусирана на нејзината кариера и на детето , а бракот со познатиот актер може да почека. Роузи Хантингтон Вајтли не сака да избрза и да ...
| | веќе видена

Можеби не сте знаеле, но кората од банана е полна со хранливи материи. Еве за што се може да ви помогне и зошто не треба да ја фрлате Белеење на заби Тријте ги ...
сите 2 | | | веќе видена

Едноставниот рецепт и брзата подготовка ќе ве натера постојано да ја правите. Состојки: За кората: 2 јајца 2 лажици брашно 1 лажица какао 1/2 прашок за пециво ...
сите 100 | | | веќе видена

Лоши вести може да очекуваат и љубителите на кафе, чоколадо и вино. Глобалното затоплување може да доведе до тоа некои од “животните уживања“, како што се ...
сите 18 | | | веќе видена

Бизнисменот ја маѓепса Хермиона. Пред почетокот на летото, Ема Вотсон ја прекина шестмесечната врска со актерот Корд Оверстрит. Се чини дека актерката продолжи ...
сите 3 | | | веќе видена

На последниот настап пејачката носеше фустан со неверојатна вредност. Познатата пејачка Бијонсе пред неколку дена ја заврши турнејата на ” On the Run II “, а ...
сите 19 | | | веќе видена

Најпопуларната видео платформа во светот, YouTube, не беше во употреба синоќа, со што се предизвика паника кај корисниците низ целиот свет. Проблемот беше до ...
сите 5 | | | веќе видена

Владата се обидува да ги прилагоди законите поради промената на односот на општеството кон марихуаната и црниот пазар да го замени со регулационен систем. Во ...
сите 24 | | | веќе видена

next