Попара

Поп-sвездата Џастин Бибер неодамна ги спакува куферите и отпатува на одмор. Како и да е, нема работа за забавувачи, имајќи предвид дека бројот на заразени со ...
сите 54 | | | веќе видена

Јана Хокинг од Австралија откри зошто жените не треба да влегуваат во врска со мажи кои имаат по триесет години. Таа вели дека мажите на оваа возраст не се ...
сите 35 | | | веќе видена

Иако деновиве нејзиниот развод е главна тема на медиумите, Ким Кардашијан се обидува да го игнорира. Наместо болниот процес на поделба на имотот и борбата ...
сите 49 | | | веќе видена

Познато е дека односот помеѓу свекрвата и снаата е проблематичен и честопати може да биде полн со тензии, расправии, конфликти и недоразбирања. Едно ...
сите 4 | | | веќе видена

Стриите се оштетување на сврзното ткиво што се јавува поради брзото истегнување на кожата, а може да се дефинираат и како лузни. Стриите најчесто се појавуваат ...
сите 9 | | | веќе видена

Всушност, многу е важно како јадеме за да избегнеме преоптоварување на стомакот. Нутриционистот Џо Траверс дава корисни совети за правилно џвакање. Проблеми со ...
сите 8 | | | веќе видена

Вака ја подготвуваме познатата салата Попај: Состојки: 400 грама спанаќ; 250 грама печурки; 1 лук; 2 парчиња млад кромид; коцки сув леб (кубети); Грчки јогурт ...
сите 68 | | | веќе видена

Кога мајка ти е Бијонсе, тетка Соланж, а татко ти е Џеј Зи, некои би рекле дека не треба да мрдате со прст до крајот на животот, а други дека кариерата во ...
сите 32 | | | веќе видена

Обидете се да шепотите слатки секси глупости затоа што вашата интимност ќе ја однесе на ново ниво… Без срам Вежбајте да изговарате приватни секси фрази. Ова ќе ...
сите 3 | | | веќе видена

И, таа исто така сподели тајни за успешен брак и младешка кожа Во писмото што Викторија Бекам го напиша за британски Vogue, таа се обрати на идната себе за ...
сите 4 | | | веќе видена

Без оглед колку се високи нивните сексуални нагони, повеќето мажи не можат да постигнат втор оргазам без да направат мала пауза помеѓу првиот и вториот секс. ...
сите 35 | | | веќе видена

Интересно истражување покажа дека еден фактор може да „направи чуда“ ако сакате да заведете момче И покрај сите квалитети што влијаат врз нас да задоволиме ...
сите 35 | | | веќе видена

Леонардо ди Каприо никогаш не се вклопуваше во калапите. 1. Има ќерка Всушност, ова девојче не е негова вистинска ќерка, но Лео реши да ја поддржи и да ...
сите 12 | | | веќе видена

Дури 20 години откако ја освои престижната титула Мис на Светот, Пријанка Чопра сè уште важи за една од најубавите жени на планетата. Чопра сподели стара ...
сите 21 | | | веќе видена

next