Попара

8. Јануари 1994. година беше најтешкиот ден во животот на Ванг Мингкинг и Лиу Денгинг. Додека беа на своето работно место, продавајќи овошје во Кина, заедно со ...
сите 3 | | | веќе видена

Бил потребен само еден поглед и се знаеше дека им е судено да бидат заедно. Во животот многу значи да имаш најдобар пријател. Можеби ја сакате истата музика ...
сите 2 | | | веќе видена

Ова ќе ве натера да се замислите! Една инспиративна приказна која се шири преку интернетот ќе ви покаже како треба да се справите со сите пречки што ви ги дава ...
сите 3 | | | веќе видена

Овошјето кое многу добро влијае на човечкиот организам. Хранливите материи на праската во целост може да се измерат со нејзиниот пријатен вкус и регенерирачки ...
сите 15 | | | веќе видена

Серена Вилијамс поради верското определување на својата ќеркичка нема да и организира роденденска забава. Дури ни првата. Денот 1 септември 2017 година, Серена ...
сите 73 | | | веќе видена

Италијанската модна престолнина е она што актерката и претприемник Џесика Алба ја избра за патување со десетгодишната Хонор, која е вистинска копија на мајка ...
сите 2 | | | веќе видена

Не само што е здраво да се пие смути од боровници, туку има и многу интересна боја поради која помладите членови на семејството ќе сакаат да го консумираат со ...
сите 16 | | | веќе видена

Џо и Кевин Тајлер се сретнаа кога имаа 14 и 16 години. И двајцата биле во тинејџерски години и оттогаш биле вљубени, а 49 години подоцна нивната љубов се уште ...
сите 2 | | | веќе видена

Сигурно сте слушнале сè за минимализмот досега. Минималисти се луѓе кои решаваат да живеат едноставен живот во кој го имаат само она што им е потребно, а не ...
сите 2 | | | веќе видена

Да се раѓа дете е едно од најубавите искуства во животот – но за една млада мајка и нејзиното семејство, тоа беше кошмар. Шели и Џереми Кели беа воодушевени ...
сите 6 | | | веќе видена

Гери Грим е затворски чувар во Тексас, и тој се најде насред обид за бегство од затворска ќелија. Но, ова не беше сосема обично бегство. Сигурно веќе мислите ...
сите 17 | | | веќе видена

Се што ви треба е пар раце и шамии со интересен дизајн. Мораме да признаеме дека всушност некаде на поминување и сме го виделе овој трик, но ние никогаш не го ...
сите 2 | | | веќе видена

Некои работи ќе го возбудат повеќе од голите нозе и гради. Ако мислите дека мажите би ги возбудиле само секси работи и голото тело, се мамите. Како и жените, ...
сите 7 | | | веќе видена

Вчера започна 75. Филмски фестивал во Венеција! Со проекцијата на филмот “First Man” (Првиот човек) на американскиот режисер Дамијен Чазел, кој доби Оскар за ...
сите 8 | | | веќе видена

next