Попара

Не е страшен филмот во кој што глуми, туку ова… Актерката Бела Торн е зафатена во моментов околу промоција на новиот хорор филм ” I still see you “. Но, она ...
сите 3 | | | веќе видена

Познатата актерка на свет донесе девојче. Кејт Хадсон (39) го роди третото дете во вторникот попладне. Таа и нејзиниот партнер, Дени Фуџикава (32), одлучија да ...
сите 19 | | | веќе видена

Канкун важи за “град кој што никогаш не спие” или место “најблиску до рајот” … Само по неколку поминати дена во овој град ќе сфатите – не претеруваат. ...
сите 3 | | | веќе видена

Што мислите, кој побрзо го преболува раскинувањето или разводот, “понежниот” или “посилниот” пол? Секој четврти брак завршува со развод, а барањето за развод ...
сите 11 | | | веќе видена

Идеален план, но сопругот ми кажа дека тој ќе ме однесе и да не одам со автобус … Жената раскажа приказна поради која што не се гордее. Всушност, не можеше да ...
| | веќе видена

Крег е осмиот човек во Австралија кој стигнал до ова прашање. Крег Андерсон (61), директор за продажба од Мелбурн, го отвори прашањето за еден милион долари во ...
сите 2 | | | веќе видена

Алисон и Хонџо покажаа како можат да се искористат различни стратегии за поттикнување на имунолошкиот систем во борбата против ракот. Нобеловата награда за ...
сите 36 | | | веќе видена

Таа никогаш не можеше да поверува дека нејзиното бебе, старо само десет дена, настрадало во позарот во 1997 година во Филаделфија. Луз Куевас ја препознала ...
сите 8 | | | веќе видена

СООПШТЕНИЕ ДО МЕДИУМИ 2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна ...
сите 4 | | | веќе видена

Состојки 4 јаболки со средна големина 500 мл вода 100 гр шеќер 1 ванилин шеќер 4 лажици сок од лимон цимет 80 г суво грозје 10 гр свеж ѓумбир За декорирање: 50 ...
сите 67 | | | веќе видена

Хотелот “Attrap Reves” во Франција нуди транспарентен меур за живеење што ви овозможува да ја истражите дивината без да се грижите за поставување на шатор или ...
| | веќе видена

next