Попара

Актерката како за свечен настан е исклучително несоодветно облечена. Актерката Тери Хечер, позната по својата улога како Сузан во серијата “Очајни домаќинки”, ...
сите 4 | | | веќе видена

Холивудската актерка може да им одржи лекција на многу помлади девојки. Познатата актерка Кетрин Зита Џонс му рече „не“ на стареењето! Убавата Кетрин се грижи ...
сите 6 | | | веќе видена

Кој би рекол дека Ким и Кортни можеби за прв пат во животот одлучија да не предизвикуваат внимание со провокативен стајлинг. Ким и Кортни Кардашијан буквално ...
сите 2 | | | веќе видена

Сребрен кармин со виолетова нијанса? Звучи совршенo! Признаваме дека сè што ќе објави Beyoncé на Instagram, по некое време станува хит во модата или ...
сите 9 | | | веќе видена

Одличен лек, кој особено се препорачува за пушачите, се наоѓа во обичен орев односно во средината на јадрото. Чајoт од внатрешната оревова обвивка делува ...
сите 22 | | | веќе видена

Најубавите жени во светот полудеа за оваа маска, затоа одлучивме да ви ја откриеме тајната за да ја пробате… Не мора да одвојувате голема сума на пари за да го ...
сите 6 | | | веќе видена

Преубавата манекенка го продаде апартманот во кој живееше со Марко Јариќ кога беа вљубени. Адријана Лима конечно го продаде својот апартман во срцето на ...
сите 4 | | | веќе видена

Иако Кери и Саманта беа идеал за женското пријателство, тоа не се покажа така во вистинскиот живот каде што не се поднесуваат една со друга. Актерките Сара ...
сите 5 | | | веќе видена

Лана се повлече од јавноста. Познатата американска пејачка Лана Дел Реј на музичката сцена е седум години, а за време на нејзината досегашна кариера таа не ...
сите 2 | | | веќе видена

Женскиот состав “Spice Girls” ќе одржи шест концерти низ Велика Британија во јуни 2019. година, потврдија девојките денес. Но, ова не важи за светската ѕвезда ...
сите 12 | | | веќе видена

Фактот дека во рестораните тоалетите не се највалканите места, одамна ни е познат. На пример, на менито има повеќе бактерии отколку во тоалетот. Но, и директно ...
сите 3 | | | веќе видена

На Универзитетот во Кардиф беше спроведена студија за влијанието на ботоксот врз сексуалниот живот на жените кои го користеле. Истражувањето покажа дека тие ...
сите 2 | | | веќе видена

Производи кои ќе ве воодушеват! Од трајни до долготрајни кармини и други препарати, козметичката индустрија вложува големи напори да создаде шминки кои не се ...
сите 4 | | | веќе видена

Моќната инфуенсерка и една од најплатените манекенки го прослави својот роденден. Кендал Никол Џенер е родена на 3 ноември 1995. година. Таа се прослави со ...
сите 8 | | | веќе видена

Ако ги исклучиме папагалите и другите птици кои можат да го симулираат човечкиот говор, животните генерално не знаат како да зборуваат. Барем така мислевме . ...
сите 2 | | | веќе видена

Коњот е ставен на подвижна лента која е поврзана со сечила кои го расцепуваат дрвото и на тој начин ја штеди енергијата и силата на човекот. Ве чека цепење на ...
сите 6 | | | веќе видена

next