Архитектите Сандро Рамишвили и Иракли Еристави се умовите кои стојат зад овој извонреден хотел – изграден е во минималистички стил, прилагодувајќи се на ...
сите 5 | | | веќе видена

После долго време, Македонија се најде во 30-те најдобри дестинации за патување за 2019 според анкетата на National Geographic. Македонија нема излез на море, ...
сите 11 | | | веќе видена

И додека нема ништо подобро од пронаоѓањето на евтини авионски карти, многу патници за време на изборот на лет, се обидуваат да изберат и што е можно посигурна ...
| | веќе видена