Направете си сами дома освежувач за воздухот кој помага и да се дезинфицира домот. Ви требаат шолја вода, 2 лажици медицински алкохол и 15-20 капки есенцијално ...
сите 81 | | | прочитана: 749 | веќе видена

Карантинот не ни дозволува да посетиме фризерски салон, но постојат и домашни методи кои ќе ви помогнат да го постигнете природниот ефект на руса коса. Без ...
сите 45 | | | прочитана: 365 | веќе видена

Смути Ако имате дома овошје дома што никој повеќе не сака да го јаде, тогаш ставете ги сите свои грижи во миксер. Можете да помешате свежо, презреано и ...
сите 13 | | | прочитана: 176 | веќе видена

Љубителите на астрономијата наскоро ќе имаат можност да погледнат вистински небесен спектакл. Древна комета која не била видена во близина на Земјата илјадници ...
сите 5 | | | веќе видена

Ако сакате совршебни јајца за велигден, ние ви нудиме начин да ги офарбате со приридни бои. Ако сакате портокалова интензивна боја, ви треба куркума, моќниот и ...
сите 20 | | | веќе видена

Друштвото за управување со пакување и отпад од пакување ги објави своите резултати од напорите за организирана заштита на животната средина за 2019 година. ...
сите 6 | | | веќе видена

На социјалните мрежи речиси секојдневно, меѓудругото, се споделува некоја математичка задача, или оптичка илузија, со цел да се пополни слободното време. Сега ...
сите 3 | | | веќе видена

 Секојдневните навики за извршување на вообичаените обврски во животот можат да ви кажат многу за личноста. Ракувањата, модните избори и начинот на кој одите ...
сите 4 | | | веќе видена

Хајди Клум (46) откри дека нема проблем со исхраната, бидејќи во моделингот научила дисциплинирано да се храни со диети кои ги држела со години. Кралицата на ...
сите 5 | | | веќе видена

Австралиската телевизија „Еј-Би-Си“ објави 45-минутна репортажа за почетокот на епидемијата во Вухан и како таа прерасна во глобална пандемија. Во ...
сите 3 | | | веќе видена

Стефан Топаловиќ од Белград кој веќе неколку години живее со фамилијата во Најроби, рекол дека владата на Кенија ги вовела неопходните мерки за да го запре ...
сите 9 | | | веќе видена

Пред денешното рочиште за случајот Рекет на влезот на Кривичниот суд, по вербалните провокации од првообвинетиот Бојан Јовановски, полицијата реагирала и ...
сите 3 | | | веќе видена

Офицерот за здравство на Шкотска, Кетрин Калдервуд поднесе оставка, откако го прекрши сопствениот совет до јавноста дека треба да се остане дома, иако таа два ...
сите 4 | | | веќе видена

Карантинот поради коронавирусот, што стапи на сила во повеќето сојузни американски држави, стана проблем за бездомната популација која на западот од САД брои ...
сите 3 | | | веќе видена

next