Совршено пилешко месо во сок од портокал. пиле од 1,5 кг 3 портокали корен целер 1 помала главица кромид 3 зрна каранфилче веза магдонос 0,5 дл вињак 50 гр ...
сите 99 | | | прочитана: 2953 | веќе видена

Рецепт за малку поинакво топло чоколадо… 2 кесички чај од нане 250 мл вода 375 мл млеко 100 гр горко чоколадо шеќер по желба слатка павлака неколку листови ...
сите 61 | | | прочитана: 1247 | веќе видена

Во времето кога природата полека се спрема за зимски сон, едно овошје влегува во својата сезона. Тоа се – мушмулите. Токму сега е вистинското време за берба на ...
сите 8 | | | прочитана: 193 | веќе видена

Лицето е многу важен дел од телото и сите се грижиме за сјајна негувана и затегната кожа. Се што ви треба е само кора од банана, наместо скапи препарати. ...
сите 10 | | | веќе видена

На интернет се појавиле фотографии од многу специфична модификација на рускиот бомбардер "Su-24", кој е наменет за противелектронско покривање на ...
сите 4 | | | веќе видена

Ема Коронел Аиспуро на само 18 години стана сопруга на Ел Чапо. Озлогласениот нарко бос се ожени четири пати и има најмалку 10 деца. Во американскиот федерален ...
сите 9 | | | веќе видена

Најмладата членка на американскиот Конгрес во историјата на таа установа, се соочиле со реален животен проблем - не може да си дозволи станарина во Вашингтон, ...
сите 7 | | | веќе видена

Тешко е да се замисли како изгледал крајот на Првата светска војна од првата линија на фронтот, но сега барем знаеме како сето тоа звучело. Објавена била ...
| | веќе видена

Германската сојузна полиција разоткри заговор меѓу припадниците на Бундесвер против припадник на политичкиот врв на оваа земја. Германскиот весник „Фокус“ кој ...
сите 2 | | | веќе видена

На денешен ден 1961. година, родена е Наџа Команечи, најдобрата гимнастичарка на сите времиња. Кога ќе кажете гимнастика - помислувате на Наџа Команечи. Наџа ...
сите 2 | | | веќе видена

Девојка вработена во агенција за недвижности од Далас, моментално е во тешка здравствена состојба поради оштетување на мозокот. Таа сега е поврзана на апарати ...
сите 2 | | | веќе видена

Далас Неп со свои очи го видел масакрот во кафулето во Таузен Оукс во Калифорнија, а дури и успеал да го сними напаѓачот. На снимката се гледа кафулето во кое ...
сите 3 | | | веќе видена

Силувачите кои се изживувале, а потоа ја убиле студентката Хана Корнелијус од Јужна Африка, се осудени на доживотен затвор, што предизвикало овации и аплаузи ...
| | веќе видена

next