Украинската дизајнерка Ксенија Шнајдер полека но сигурно станува ѕвезда на Инстаграм благодарение на својата најнова креација. Се работи за фармерки кои ...
сите 5 | | | веќе видена

Единствениот стил кој никогаш не излегува од мода е да се облечете во црно од глава до пети. Патем ниту еден продукт или диета не дава толку брзи резултати во ...
сите 3 | | | веќе видена

Хали Бери на доделувањето на Златните глобуси се појавила во прилично провокативно издание, а многумина коментирале дека таа изгледа подобро од кога и да било. ...
сите 3 | | | веќе видена

 Кога станува збор за модна комбинација, многумина ја избегнуваат белата боја во зима. Но, девојките со стил, точно знаат како треба да ја комбинираат, а оние ...
сите 3 | | | веќе видена

Слабеењето е трошење на вишок енергија складирана во форма на масни резерви кои ја прават прекумерната телесна тежина. Кога станува збор за ЕНЕРГИЈА и ТЕЛЕСНА ...
сите 6 | | | веќе видена

Јоланда Хадид, некогашен модел и мајка на познатите манекенки Џиџи и Бела Хадид, имала моќна порака за сите жени кои се соочуваат со стареење. Јоланда ...
| | веќе видена

next