На денешен ден 1961. година, родена е Наџа Команечи, најдобрата гимнастичарка на сите времиња. Кога ќе кажете гимнастика - помислувате на Наџа Команечи. Наџа ...
сите 2 | | | веќе видена

Шефот на специјалните операции на американските “Фоки”, 39-годишниот Едвард Галагер, е обвинет дека извршил страшни злосторства во Ирак. Важел за многу добар ...
сите 2 | | | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство води предистражна постапка за купопродажбата на акциите на „Фершпед“ од 2013 година, кога повеќе акционери пријавија дека се ...
сите 5 | | | веќе видена

Чајот од рузмарин е една од најздравите намирници. Ублажува грип и настинка, помага за менструални тегоби, за артритис, болки во коски и зглобови. Го подобрува ...
сите 11 | | | веќе видена

Основната состојка на оваа напивка е јогуртот, одличен извор на корисни бактерии кои можат да не заштитат од бројни летни инфекции. Покрај тоа, оваа напивка го ...
| | веќе видена

Руската телевизија „Звезда“ направи прилог за тенкот „Т-72Б3“ кој претставува главна ударна сила на руската копнена армија. Тенкот „Т-72Б3“ е релативно ...
| | веќе видена

Германската сојузна полиција разоткри заговор меѓу припадниците на Бундесвер против припадник на политичкиот врв на оваа земја. Германскиот весник „Фокус“ кој ...
сите 2 | | | веќе видена

Александар Бајиндурашвили, познат грузијски готвач, во ова видео покако се прави тиква полнета со овошје. Потребни состојки: тиква, ориз, шеќер, портокал, ...
сите 3 | | | веќе видена

Русинка се обидела да изведе егзибиција, но бидејќи тоа не често е успешно, таквите авантури завршуваат со повреди. Сепак, никој не очекувал на ваков начин, со ...
сите 3 | | | веќе видена

next