Златан Ибрахимовиќ двапати ја погоди мрежата на Наполи и буквално ја најави големата победа на Милан на „Сан Паоло“, блесакво издание кое е само едно од низата ...
сите 63 | | | веќе видена

Данил Медведев со нов пресврт во финалето стигна до најголемата титула во својата кариера, станувајќи тениски маестро со титулата која ја подигна на завршниот ...
сите 31 | | | веќе видена

Дејвид Бекам е подвижна маркетинг реклама и тоа го натера да се испроба и во водите како бизнисмен, па после неколку приватни бизниси кои немаат никаква ...
сите 9 | | | веќе видена

Усман Дембеле ниту одблиску не ги оправда средствата кои Барселона ги издвои за него пред три години, бидејќи за жал, изминативе сезони ќе се паметат само по ...
| | веќе видена

Реал Мадрид ќе има многу важен натпревар во среда во Лигата на шампионите против Интер на гостински терен, дуел кој може да ни разоткрие многу нешта за ...
сите 5 | | | веќе видена

Алан Пардју како елитен англиски стручњак во изминатите години го гледавме во Премиер лигта како менаџер на Вест Хем, Њукасл, Кристал Палас и Вест Бромвич ...
сите 27 | | | веќе видена

Марк Клатенбург беше најдобар англиски судија и како таков ја делеше правдата во Премиер лигата до 2017-та година, период во кој се одлучи за еден сосема ...
сите 7 | | | веќе видена

Барселона претрпе незгоден пораз на гостувањето во Мадрид во дерби пресметката со Атлетико, а два дена по дуелот кој се одигра на „Ванда Метрополитано“, Роналд ...
сите 105 | | | веќе видена

Горан Пандев заслужи да биде херој на најважниот натпревар во историјата на македонскиот фудбал, кога на гостувањето во Тбилиси постигна погодок вреден пласман ...
сите 29 | | | веќе видена

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп нервозен поради целокупната ситуација со натрупаниот број натпревари кои резултираат и со голем број на повредени фудбалери ...
сите 51 | | | веќе видена

Македонскиот репрезентативец, Џани Алиоски вчера и денеска е топ тема низ спортските медиуми на Островот. Причината за тоа е неговата одлична партија против ...
сите 45 | | | веќе видена

На социјалните мрежи кружи едно навистина необично видео од футсал натпревар одигран во Тересина, Бразил. На овој натпревар фудбалерите на еден од тимовите ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонскиот репрезентативец, Езгјан Алиоски го одигра најдобриот натпревар во Премиер лигата во дресот на Лидс Јунајтед на вчерашната средба против Арсенал. ...
сите 41 | | | веќе видена

Во изминативе неколку дена се појавија шпекулации дека Кристијан Ериксен по само една година помината во дресот на Интер ќе го напушти клубот и ќе направи ...
сите 41 | | | веќе видена

Еден од најдобрите македонски репрезентативци, Стефан Ристовски во моментов се соочува со големи проблеми на клупски план. Тренерот на Спортинг Лисабон, Рубен ...
сите 25 | | | веќе видена

Манчестер Сити во летниот преоден рок беше активен на трансфер пазарот, а најмногу внимание се обрна на одбраната каде беа донесени двајца нови стопери. Нови ...
сите 55 | | | веќе видена

next