Стојанче Стоилов беше нерешлива енигма за одбраната на Јапонците на денешниот меч на кој Македонија оствари победа на отворањето на мундијалската група во ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација на најдобар можен начин го отвори своето шесто учество на Светските првенства, откако ова попладне одигра крајно сериозен ...
сите 151 | | | веќе видена

Маурисио Покетино ова попладне ја одржа прес-конференцијата во пресрет на големото дерби на „Вембли“ кое оваа недела ќе го одиграат Тотенхем и Манчестер ...
сите 74 | | | веќе видена

Макси Лопез од неодамна е дел од бразилскиот фудбал како член на Васко де Гама, а како што вели самиот, го користи секое слободно време во својот живот за да ...
сите 16 | | | веќе видена

Сан Антонио и Оклахома изминатава вечер одиграа меч за паметење во НБА лигата, бидејќи покрај двете продолжение, видовме и еден несекојдневен старт на мечот од ...
сите 43 | | | веќе видена

Оваа вечер Лидс Јунајтед како домаќин ќе го пречека Дерби во натпреварот со кој ќе биде отворено 27-то коло во англиската Чемпионшип лигата, пресметка која ќе ...
сите 56 | | | веќе видена

Никола Јокиќ пред само два дена влезе во историјата откако стана само третиот кошаркар кој најбрзо стигнал до 20 трипл-дабл учиноци во НБА лигата, а навистина ...
сите 24 | | | веќе видена

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер на прес конференцијата во пресрет на дерби пресметката со Тотенхем изјави дека на „Вембли“ нема да одат да ...
сите 90 | | | веќе видена

Енди Мари утрово ја шокираше јавноста кога на емотивна прес конференција најави дека Австралија Опен веројатно ќе биде неговиот последен турнир во кариерата. ...
сите 40 | | | веќе видена

Од таборот на Барселона го обновиле интересот за крилниот фудбалер на Челси, Вилијан. „Каталонците“ беа одбиени од Челси во летниот преоден рок кога испратија ...
сите 9 | | | веќе видена

Спортскиот медиум „Скај Спортс“ пренесува дека од редовите на Евертон се сериозно заинтересирани да го донесат напаѓачот на Челси кој во моментов е на заем во ...
сите 7 | | | веќе видена

На натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Олимпијакос во рамките на кошаркарската Евролига, по кој победата ја однесе „Кралскиот клуб“ се случи една несекојдневна ...
сите 126 | | | веќе видена

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез одбра 16 ракометари, од вкупно 18 кои ги имаме на располагање, за денешниот натпревар ...
сите 120 | | | веќе видена

Барселона ќе мора да направи пресврт на реванш осминафиналето во Копа дел Реј откако изминатава вечер загуби со 2:1 на гостувањето на „Сиутат де Валенсија“, ...
сите 18 | | | веќе видена

Димитар Бербатов редовно дава интересни изјави во јавноста како амбасадор на „Бетфер“, но во изминативе неколку часа стана актуелен во Англија со своето ...
сите 86 | | | веќе видена

Енди Мари веќе извесно време се мачи со незгодната повреда на колкот која ја влече речиси две години, но во ситуација кога сите со нетрпение го чекаа неговото ...
сите 61 | | | веќе видена

next