Новак Ѓоковиќ денеска имаше средба на отворено со сите српски медиуми и во обраќањето воглавно говореше за новоформираната Асоцијација на професионални ...
сите 56 | | | веќе видена

Месут Озил го прекина молкот и вчера се огласи на социјалните мрежи после пауза од неколку месеци, обидувајќи се да ја разјасни својата ситуација во клубот ...
сите 42 | | | веќе видена

Карло Анчелоти мудро молчеше за непријатните случувања на големото Мерсисајд дерби кое се одигра минатата сабота, а по кое лутиот градски ривал остана без ...
сите 61 | | | веќе видена

Додека италијанските медиуми шпекулираат за последниот Ковид 19 тест на Кристијано Роналдо, од Јувентус се уште не се огласуваат со официјална информација, па ...
сите 103 | | | веќе видена

Актуелната шампионка и рекордер во светската серија на скокови од карпи, Ријана Ифланд од Австралија, заедно со романската ѕвезда во подем Константин Поповичи, ...
сите 3 | | | веќе видена

Викторија Азаренка се пласираше во четвртфиналето на турнирот во Чешка, но дуелот кој го доби против Крејчикова ќе го памети по тоа што го освои убедливо ...
сите 32 | | | веќе видена

Македонија мина без пораз и во октомвриските репрезентативни обврски кои ги имаше во Лигата на нации, па билансот од една круцијална победа над Косово и два ...
сите 39 | | | веќе видена

Зинедин Зидан експериментира со доста ротации во својот почетен состав на стартот од новата натпреварувачка сезона, но тоа воопшто не му донесе резултат на ...
сите 33 | | | веќе видена

Откако доби јасна прозивка од Здружените на прволигаши околу ставот кој го има македонската Федерација за стартот на сезоната, претседателот Перо Антиќ денеска ...
сите 48 | | | веќе видена

Порто поведе на вчерашното гостување во Манчестер, но по водстото од 0:1, прими три гола до крајот на натпреварот и така фаворизираниот Сити ги освои првите ...
сите 73 | | | веќе видена

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез вчера како и многу други фудбалери на Атлетико Мадрид имаше вечер за заборав. „Душекчиите“ претрпеа катастрофален пораз од 4:0 ...
сите 9 | | | веќе видена

Јирген Клоп се соочува со големи проблеми во дефанзивата откако до крајот на сезоната го загуби својот најдобар стопер, Вирџил Ван ДАјк. Холанѓанецот се ...
сите 62 | | | веќе видена

Екипата на Реал Мадрид по поразот од Кадиз во домашниот шампионат претрпе уште еден шокантен пораз, овој пат од Шахтјор во Лигата на шампионите. Зинедин Зидан ...
сите 46 | | | веќе видена

Екипата на Барселона сосема очекувано славеше лесна победа против тимот на Ференцварош во првото коло од Лигата на шампионите. „Каталонците“ на крилата на ...
сите 63 | | | веќе видена

Баерн Минхен уште еднаш покажа и докажа дека и оваа сезона ќе игра главна улога во Лигата на шампионите откако со убедливи 4:0 славше на дерби пресметката ...
сите 35 | | | веќе видена

Екипата на Ливерпул успеа да стигне до победа на тешкото гостување во Амстердам совладувајќи го Ајакс со минимални 1:0. Избраниците на Јирген Клоп освен ...
сите 13 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед е познат по тим кој во минатото, а и сега продуцира одлични фудбалери во својата академија. Таков е случајот и со Мејсон Гринвуд на кого ...
сите 86 | | | веќе видена

Екипата на Ливерпул славеше минимална победа (0:1) на гостувањето во Амстердам кај Ајакс во воведниот натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите. Освен ...
сите 68 | | | веќе видена

next