Роналд Куман максимално сериозно се подготвува за своето прво „Ел Класико“ како тренер, натпревар кој му е познат од една поразлична перспектива, бидејќи ...
сите 309 | | | веќе видена

Цел тим на Металург замина во двенеделен карантин откако пристигна уште еден позитивен Ковид тест, трет во редовите на клубот од Автокоманда кој на почетокот ...
сите 43 | | | веќе видена

Френк Лампард направи навистина огромно изненадување и го вклучи Петр Чех во листата на фудбалери кои конкурираат за настап во Премиер лигата, а како што ...
сите 16 | | | веќе видена

Борко Ристовски беше убедливо најдобар поединец на теренот на вчерашниот меч кој се одигра во „Јане Сандански“, бидејќи покрај тоа што феномелано си ги вршеше ...
сите 130 | | | веќе видена

Реал Мадрид во навистина лоша форма заминува во Барселона по повод големото „Ел Класико“ дерби кое е утре на програмата, но Зинедин Зидан е уверен дека ...
сите 309 | | | веќе видена

Ремито меѓу Вардар и Порто во „Јане Сандански“ ги разочара верните симпатизери на европскиот првак поради фактот што вардарци примија гол во послендата ...
сите 130 | | | веќе видена

Пандемијата со коронавирусот донесе рестриктивни мерки кои во најмала рака може да се протолкуваат како чудни. И додека е дозволено собирање на луѓе на други ...
сите 19 | | | веќе видена

Екипата на Тотенхем забележа очеувана и убедлива победа во првиот натпревар од Лига Европа против тимот на ЛАСК Линц кој го совлада со 3:0. По натпреварот, ...
сите 64 | | | веќе видена

Медиумите во Англија пренесоа дека Мејсон Гринвуд добил прекор поради неговото однесување и честото доцнење на тренинзите на Манчестер Јунајтед потврдувајќи ...
сите 97 | | | веќе видена

По самото пристигнување во Барселона, Роналд Куман прецрта неколку фудбалери на клубот, а меѓу нив беше и младиот талент Рики Пуџ. Холандскиот стратег дури и ...
сите 309 | | | веќе видена

Хаким Зијеш и Дони ван де Бек утре за прв пат ќе ги вкрстат копјата како ривали откако претходно беа соиграчи во таборот на Ајакс. Мароканскиот интернационалец ...
сите 20 | | | веќе видена

Селекторот на репрезентацијата на Италија, Роберто Манчини предизвика вистинска бура со една негова објава на социјалните мрежи поврзана со коронавирусот. ...
сите 8 | | | веќе видена

На само еден ден до натпреварот кој многумина го очекуваа по стартот на новата сезона во Ла Лига, популарното Ел Класико, станува јасно дека во Барселона не ...
сите 36 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден беше потврдено дека доста познато име ќе се врати во тренинг базата на Манчестер Јунајтед во Керингтон. Еден од милениците на ...
сите 24 | | | веќе видена

Лука Јовиќ го навлече гневот на угледната мадридска „Марка“ со своето ново потпросечно издание во дресот на Реал Мадрид, откако како стартер на мечот против ...
сите 46 | | | веќе видена

Составот на Вардар одигра без победник против Порто во мечот од Лигата на шампионите што се одигра во СЦ „Јане Сандански“. „Црвено-црните“ влегоа во самата ...
сите 130 | | | веќе видена

Кошаркарите на Црвена Звезда излегоа како победници од највозбудливот меч кој оваа вечер се одигра во Евролигата. „Црвено-белите“ го пречекаа рускиот гигант ...
сите 16 | | | веќе видена

next