Селекцијата на Хрватска води со 2-0 по првиот ден во полуфиналето на Дејвис Купот против селекцијата на Соединетите Американски Држави. Поените за „коцкестите“ ...
сите 13 | | | веќе видена

Можеби во овие моменти сме далеку од врвот во европската кошарка, но секогаш е убаво да се потсетиме на нашите најдобри репрезентативни успеси кои се случија ...
сите 9 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Вардар западна во сериозна финансиска криза и сосема неизвесно е кој ќе биде газда на „црвено црните“ од почетокот на новата 2019 година, а ...
сите 14 | | | веќе видена

По неколку лоши сезони во домашното првенство, Интер во месец мај во директна пресметка со Лацио за четвртото место обезбеди пласман во Лигата на шампионите, ...
сите 65 | | | веќе видена

Вилијам Галас е еден од ретките фудбалери кои во својата кариера ги имаат носено дресовите на лутите три ривали од Лондон (Челси, Арсенал и Тотенхем), а тоа ...
сите 5 | | | веќе видена

Луис Хамилтон и Себастијан Фетел имаа инцидент на Монца уште во првиот круг, но ако тоа можеа да го видат сите фанови кои го следеа преносот, сега пристигна ...
сите 87 | | | веќе видена

Бразилецот Фабињо беше најавен како огромно засилување на „Енфилд Роуд“ и Ливерпул плати 40 милиони фунти за неговиот ангажман од Монако, потег кој според ...
сите 9 | | | веќе видена

Во текот на изминатава ноќ, угледното радио „Каталуња СЕР“ излезе со една сензационална информација поврзана со трансферот на Нејмар од Барселона во ПСЖ, во ...
сите 14 | | | веќе видена

Лионел Меси повторно реши да направи пауза од репрезентацијата откако доби нов тежок и незгоден удар на Светското пррвенство во Русија, а во ситуација кога ...
сите 61 | | | веќе видена

Андреа Пирло имаше фантастични четири сезони како член на Јувентус во кои беше лидер на препородбата на тимот кој сега доминира во Серија А, но она што го ...
сите 96 | | | веќе видена

За Лука Модриќ нема бегство од проблемите. Откако не успеа да направи премн во редовите на Интер и беше „забетониран” на клупата за резервни играчи, сега се ...
сите 54 | | | веќе видена

Информацијата која излезе во јавноста дека Челси пропуштил златна шанса да го ангажира Мбапе во 2012 година, предизвика бура реакции на сметка на англиските ...
сите 46 | | | веќе видена

Познатиот англиски фудбалски сајт „442“ преку свое истражување реши да им покажа на англиските фанови кој голман бил најдобар во Премиерлигата. Условите за ...
сите 3 | | | веќе видена

Најголемото засилување на составот од Торино, Роналдо се уште се нема запишано во листата на стрелци во Серија А. Тој не постигна гол на првите три натпревари ...
сите 103 | | | веќе видена

Откако Црвена Звезда избори пласман во Лигата на шампиони, после скоро 18-годишен пост, еден навивач предизвика тотално лудило со облогот кој го направил во ...
сите 45 | | | веќе видена

next