Манчестер Јунајтед ќе му гостува на тимот на ПСЖ во текот на утрешниот ден во дерби пресметката од првото коло од Лигата на шампионите. „Светците“ се фаворити ...
сите 133 | | | веќе видена

Јирген Клоп се соочува со сериозни проблеми во составувањето на својот тим за претстојните предизвици во Премиер лигата и Лигата на шампионите откако клучните ...
сите 98 | | | веќе видена

Фудбалерот на Интер и аргентински репрезентативец, Лаутаро Мартинез го издвои најдобриот играч во светот кој според него е на сосема друго ниво од останатите ...
сите 28 | | | веќе видена

Барселона утре на домашен терен го пречекува тимот на Ференцварош во првото коло од новата сезона во Лигата на шампионите. „Каталонците“ паднаа во релативно ...
сите 52 | | | веќе видена

Андер Ерера е еден од неколкуте играчи кои ќе се појават на теренот на „Паркот на принцовите“ на утрешниот натпревар, а ги имаат носено дресовите на клубовите ...
сите 160 | | | веќе видена

Бразилецот Робињо се најде во центарот на вниманието на фудбалската јавност откако пред извесен период се одлучи да стави потпис на договор со клубот од ...
сите 7 | | | веќе видена

Астон Вила има неверојатно добар старт во Премиер лигата победувајќи на сите четири натпревари кои ги има одиграно во Премиер лигата. Клубот од Бирмингем во ...
| | веќе видена

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп се соочува со дополнителни проблеми во продолжението на сезоната откако во краток период остана без двајца клучни играчи од ...
сите 102 | | | веќе видена

Арјен Робен ја санираше мускулната повреда која го одалечи од терените неколку недели, па откако се повреди во првото коло, вчера одново се врати на терените и ...
сите 27 | | | веќе видена

Роналд Куман ја одржа стандардната прес-конференција во пресрет на дуелот со Ференцварош во Лигата на шампионите, натпревар кој воедно треба да претставуа ...
сите 123 | | | веќе видена

Единсон Кавани се појави на вчерашниот тренинг на Манчестер Јунајтед, па како што беше најавено, популарниот „Ел Матадор“ со полна пареа се подготвува за мечот ...
сите 143 | | | веќе видена

Никола Карабатиќ се наоѓа пред уште еден огромен предизвик во својата кариера, бидејќи во ситуација кога ги игра завршните години од професионалната кариера, ...
сите 10 | | | веќе видена

Жозе Мурињо испрати зајадлива порака до Арсен Венгер, само неколку дена откако легендарниот Французин ја пушти во продажба својата нова книга, во која има ...
сите 57 | | | веќе видена

Стартот на новата натпреварувачка сезона во Првата кошаркарска лига не се наѕира и тоа предизвикува големо нетрпение и револт меѓу играчите, кои сега преку ...
сите 44 | | | веќе видена

Рафаел Надал во големото финале во Париз ја освои својата 13-та титула на Ролан Гарос, успех кој му овозможи да се израмни со Рожер Федерер на вечната листа по ...
сите 61 | | | веќе видена

Тимо Вернер ги дочека своите „пет минути“ во петтот коло во Премиер лигата, во кое ги постигна првите два гола како играч на Челси, клуб кој издвои голема сума ...
сите 66 | | | веќе видена

По комплетирани пет рунди во Премиер лигата, без двоумење може да се заклучи дека Астон Вила е изненадување на стартот на новата сезона во англиската елита, ...
сите 54 | | | веќе видена

next