Новак Ѓоковиќ се врати во препознатливата форма со која доминираше во светскиот тенис и тоа го потврди со двете титули во низа кои ги освои на Вимблдон и Ју-Ес ...
сите 74 | | | веќе видена

Даглас Коста добива безброј жестоки критики за ужасниот гест кој го изрежира на вчерашниот меч со Сасуоло, а во ситуација кога сите ја чекаат пресудата од ...
сите 62 | | | веќе видена

Златан Ибрахимовиќ стана вистински хит во Америка поради начинот на кој го постигна својот јубилеен 500-ти гол во кариерата, а фудбалските фанови од оваа земја ...
сите 50 | | | веќе видена

Играчите на Барселона се подготвуваат за својот прв предизвик во новата натпреваувачка сезона во Лигата на шампионите која ќе ја отворат со дуел против ПСВ, а ...
сите 83 | | | веќе видена

Вардар покажа дека ќе биде исклучително цврст орев и во новата натпреварувачка сезона во Лигата на шампионите, без разлика на промената во ростерот која ...
сите 153 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед успеа да врзе две победи во Премиер лигата по непријатниот пораз од Тотенхем во големото дерби, а најзаслужен за тоа дефинитивно е Давид Де ...
сите 94 | | | веќе видена

Пеп Гвардиола со години наназад важи за перфекционист кој не остава да му побегне ниту најситен детаљ пред секој одигран натпревар, а каков карактер и каква ...
сите 14 | | | веќе видена

Герет Бејл одработи ексклузивно интервју за реномираниот англиски таблоид „Дејли меил“, од кое сепак првично се издвојува една изјава која ја даде велшката ...
сите 67 | | | веќе видена

Играчот од средниот ред на Јувентус, Даглас Коста, во натпреварот против Сасуоло во Серија А, го плукна противничкиот играч Ди Франческо, а црвениот картон го ...
сите 62 | | | веќе видена

Екипата на Фенербахче ја прекина негативната серија и славеше на вечерашното гостување кај Коњаспор со 1-0 и тоа благодарение на погодокот на македонскиот ...
сите 58 | | | веќе видена

Јувентус го победи Сасуоло во натпревар на кој Кристијано Роналдо конечно ги постигна првите голови во дресот на „бјанконерите“. Но, црвениот картон на Даглас ...
сите 62 | | | веќе видена

Машината за постигнување голови, Кристијано Роналдо, конечно проработи во италијанското првенство. На натпреварот против Сасуоло тој постигна два гола и успеа ...
сите 96 | | | веќе видена

По завршувањето на минатата сезона и заминувањето на половина вардаров тим, фановите од тоа што најмногу се плашеа сите, не се случи. Напротив, РК Вардар со ...
сите 153 | | | веќе видена

Македонскиот плејмејкер, Ненад Димитријевиќ и Хувентуд не успеаа да слават над Обрас Санитариас на турнирот во Овиедо. Шпанскиот прволигаш загуби од ...
сите 5 | | | веќе видена

Реал Мадрид ги загуби првите два бода во новата натпреварувачка сезона откако одигра 1:1 на жешкото гостување на „Сан Мамес“ во Билбао, натпревар кој покрај ...
сите 67 | | | веќе видена

next