Баерн Минхен ги нема посакуваните игри и резултати во оваа кампања, па дефинитивно е присутна нервозата меѓу стручниот штаб, играчите и меѓу најблиските, а тоа ...
сите 99 | | | веќе видена

Реал Мадрид никако да се симне од насловите во шпанските и во светските медиуми. Откако му врачија отказот на Хулен Лопетеги по поразот од Барселона во ,,Ел ...
сите 17 | | | веќе видена

Андрес Иниеста вели дека се навикнал на животот во Јапонија и среќен е за тоа што и неговите деца полека ја прифаќаат културата во оваа земја, особено неговата ...
сите 7 | | | веќе видена

Енис Барди минатата недела доби награда за својата фантастична работа во својата прва цела година како член на Леванте, добивајќи нов побогат и подолг договор ...
сите 17 | | | веќе видена

Џиџи Буфон оваа вечер повторно ќе има можност да ја доживее спектакуларната атмосфера на „Сан Паоло“, но овојпат како член на ПСЖ кој пристигнува во Неапол со ...
сите 24 | | | веќе видена

Наредниов викенд во Бундеслигата се игра големото дерби меѓу Борусија Дортмунд и Баерн Минхен, а пред таа средба која е закажана за в сабота од 18:30 часот ...
сите 67 | | | веќе видена

Искусниот српски интернационалец, Немања Матиќ испрати порака и ги расчисти сите дилеми, прашања и шпекулации за кои медиумите пишуваат во изминативе неколку ...
сите 8 | | | веќе видена

Актуелниот претседател на Кошаркарскиот сојуз на Србија, Предраг Даниловиќ, денеска престојувал во Подгорица каде пред група студенти зборувал на разни теми. ...
сите 7 | | | веќе видена

Некогашниот англиски репрезентативец и легенда на Ливерпул, Џејми Карагер им испрати порака на навивачите на „црвените“ по ремито со Арсенал во Премиер лигата. ...
сите 30 | | | веќе видена

Ливерпул утре вторпат ќе се соочи со Црвена Звезда во натпревар од Лигата на шампионите, а Јирген Клоп и неговите фудбалери овојпат се гости во Белград. Во ...
сите 45 | | | веќе видена

Тјери Анри одлучи својот прв самостоен тренерски предизвик да биде во Монако во клубот во кој мина дел од својата играчка кариера, меѓутоа засега неговото ...
сите 28 | | | веќе видена

Оваа тениска сезона ќе биде заокружена со битката на најдобрите тенисери на завршниот АТП турнир кој ќе се одржи во Лондон. Жрепката за овој голем настан беше ...
сите 62 | | | веќе видена

Кога е во прашање фудбалот и случувањата на и надвор од теренот секогаш има работи кои ќе не изнендат и ќе и го привлечат вниманието на јавноста. Еден таков ...
сите 11 | | | веќе видена

Искусниот француски стратег, Арсен Венгер по крајот на минатата сезона и стави крај на својата епизода во премиерлигашот Арсенал, епизода која траеше повеќе од ...
сите 29 | | | веќе видена

Италијанскиот Супер Куп и оваа година ќе се одигра надвор од Италија со тоа што овој пат домаќин на овој голем настан ќе биде Џеда и Саудиска Арабија. Досега ...
сите 8 | | | веќе видена

next