Македонскиот репрезентативец, Никола Митревски уште еднаш потврди дека е во одлична форма во оваа натпреварувачка сезона, а тоа овојпат го направи во дерби ...
сите 21 | | | веќе видена

Зинедин Зидан никако не можеше да биде задоволен од резултатот кој го оствари неговиот тим на гостувањето на „Ла Серамика“, стадион на кој „кралскиот клуб“ ...
сите 111 | | | веќе видена

Доминик Тим втора година по ред ќе игра во големото финале на завршниот Мастерс турнир во Лондон, пред се благодарение на своајта бестрашна и храбра игра во ...
сите 85 | | | веќе видена

Паузата поради репрезентативната пауза очигледно лошо се одрази врз формата на Баерн Минхен, бидејќи избраниците на Ханси Флик ова попладне потклекнаа во ...
сите 31 | | | веќе видена

Арсен Венгер во ексклузивното интервју кое го направи за „Ла Република“ направи мала паралела за огромната финансиска разлика која е евидентна во Серија А и ...
сите 11 | | | веќе видена

Евертон влезе во резултатска криза по фантастичниот и перфектен старт на сезоната, па по серијата од четири победи во низа, сега тимот на Карло Анчелоти не ...
сите 19 | | | веќе видена

Кристијан Ериксен е крајно разочаран од својата ситуација во Интер и се погласни се шпекулациите дека ќе бара излез уште во јануари, но на нешто помалку од 40 ...
сите 76 | | | веќе видена

Челси влезе во одлична натпреварувачка форма и со вакви изданија може слободно да достави кандидатура за титулата во Премиер лигата, откако тимот на Френк ...
сите 35 | | | веќе видена

Новото коло во Првата македонска фудаблска лига беше отворен со натпреварот во Велес , во кој домашниот Борец го претрпе првиот пораз на свој терен во ...
сите 98 | | | веќе видена

Ерик Олхатс испрати брутална порака во интервјуто за „Франс Фудбал“ и со истото предизвика бура од реакции во јавноста, па со оглед на тоа што се појавија и ...
сите 51 | | | веќе видена

ПСЖ само вторпат од доаѓањето на катарските газди испушти предност од 2:0, овојпат во големото дерби против Монако кој на домашен терен направи фантастичен ...
сите 3 | | | веќе видена

На самото отворање на преодниот рок во НБА лигата, шампионот Лос Анџелес Лејкерс се покажа како најативен во првите неколку часа, режирајќи потези со кои ...
сите 104 | | | веќе видена

Пеп Гвардиола пред неколку дена го продолжи договорот со Манчестер Сити и денеска пред него е големо дерби во Премиер лигата, бидејќи неговиот тим ќе гостува ...
сите 56 | | | веќе видена

Данскиот репрезентативец, Кристијан Ериксен по само една година помината во таборот на Интер ќе се обиде да ја промени средината. Одличниот офанзивен играч за ...
сите 58 | | | веќе видена

Шпанскиот медиум „Марка“ пишува дека е познато и првото јануарско заминување од таборот на Реал Мадрид. „Кралскиот клуб“ во јануари ќе го напушти шпанскиот ...
сите 125 | | | веќе видена

Италијанскиот весник „Тутоспорт“ секоја година доделува престижно индивидуално признание кое заминува во рацете на најдобриот млад фудбалер за изминатата ...
сите 8 | | | веќе видена

next