Никола Митревски имаше ноќ за паметење на мечот меѓу Порто и Пик Сегед, бидејќи изрежира блескаво издание во големата победа која ја оствари неговиот тим. Пик ...
сите 121 | | | веќе видена

Александер Чеферин како претседател на УЕФА има навистина големо значење и влијание врз фудбалот, но тој како и сите големи фудбалски фанови, останува збунет ...
сите 20 | | | веќе видена

Македонија се протега на медитеранскиот појас за кој легендите, летописите и митовите велат дека е татковина на виното. Овде овој божествен напиток кој го ...
сите 2 | | | веќе видена

Лос Анџелес Клиперс после долги години се раздели со Док Риверс, но Клиперси во најскоро време и официјално ќе го добијат новиот тренер, откако кошаркарска ...
сите 86 | | | веќе видена

Арсен Венгер е крајно актуелен во изминатите неколку дена и ја искористи репрезентативната пауза за да одговори на многу барања кои му ги доставија медиумите, ...
сите 24 | | | веќе видена

Јирген Клоп мораше да ги испрати најголем дел од своите фудбалери на репрезентативни обврски по болниот пораз од Астон Вила од 7:2, а две седмици по ...
сите 74 | | | веќе видена

Џанлука Ди Марио е ценет и угледен италијански новинар кој важи за респектабилен инсајдер кога се во прашање сите трансфер операции во фудалска Европа, па ...
сите 46 | | | веќе видена

Димитар Бербатов мина четири успешни години на „Олд Трафорд“, а во последната сезона имаше соработка и со човекот кој и натаму е прв чувар на мрежата на ...
сите 193 | | | веќе видена

Валентино Роси се заразил со коронавирусот и тоа самиот вечерва го објави преку социјалните мрежи. Италијанскиот мотоциклист ќе мора да оди во изолација откако ...
сите 51 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо вчера со специјален авион и со посебен лет пристигна во Италија, земја во која ќе го издржува карантинот и покрај тоа што првично беше ...
сите 71 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Аргентина конечно успеа да слави против Боливија на гостински терен и тоа дури по 15 години. „Гаучосите“ победија во Ла Паз со 2-1 и со тоа ...
сите 3 | | | веќе видена

Репрезентациите ги заврија своите обврски за овој месец, па сега се враќаат клупските мечеви, клупските предизвици пред кои дел од тренерите се соочуваат со ...
сите 197 | | | веќе видена

Екипата на Лос Анџелес Лејкерс го совлада Мајами Хит и ја освои титулата во НБА лигата. Ова за клубот од „Стејплс Центарот“ беше прво славје по пауза од 10 ...
сите 65 | | | веќе видена

next