Питер Крауч се враќа во англиската Премиер лига, откако вечерва и официјално стана фудбалер на Барнли, пренесуваат англиските медиуми. Барнли го потврди ...
сите 10 | | | веќе видена

Шпанскиот гигант, Барселона е една од најактивните екипи во овој преоден рок, па така освен што обезбеди неколку играчи за до крајот на сезоната доведе и ...
сите 19 | | | веќе видена

На Лос Анџелес Лејкерс му оди лошо без услугите на Леброн Џејмс (6-11), но клубот од Калифорнија не сака да ризикува и нема намера предвреме да ја врати ...
сите 164 | | | веќе видена

Јувентус доживеа тежок пораз од Аталанта кој значеше елиминација од Купот на Италија, но тоа за „старата дама“ не беше единствената лоша вест од дуелот во ...
сите 2 | | | веќе видена

Ханиел Лангаро беше меѓу најголемите позитивни изненадувања на Светското ракометно првенство во Германија и Данска, а одличните настапи му обезбедија важен ...
сите 2 | | | веќе видена

Серхио Рамос и оваа сезона е еден од најзначајните играчи на Реал Мадрид со тоа што сега дефанзивецот има далеку поголема улога во офанзивниот дел по ...
сите 20 | | | веќе видена

Шпанскиот магазин „Хола“ во своето вчерашно издание излезе со една вест поврзана за Рафаел Надал и неговата девојка Марија Перелјо, во која наведе дека ...
сите 9 | | | веќе видена

Челси продолжи со променливите партии во последно време и ги разочара своите фанови со изданието кое го имаше на „Виталити стадионот“, бидејќи тимот на ...
сите 26 | | | веќе видена

Филип Гачевски на крајот на ноевмри минатата година оствари навистина убав јубилеј бидјеќи го запиша својот 100-ти натпревар како играч на Вардар, а сега ...
сите 5 | | | веќе видена

ПСЖ вчера и соошти на јавноста дека повредата на Нејмар е од посериозен карактер и дека поради истата ќе мора да направи пауза во нареднтие десет седмици, но ...
сите 22 | | | веќе видена

Ливерпул не успеа комплетно да го искористи киксот на Манчестер Сити и вчера одигра само 1:1 против Лестер на домашен терен, резултат кој секако не го очекуваа ...
сите 23 | | | веќе видена

Агентот на Антони Марсијал беше голем скептик за продолжување на верноста меѓу неговиот клиент и Манчестер Јунајтед во ситуција кога менаџер беше Жозе Мурињо, ...
сите 99 | | | веќе видена

Денис Суарез од вчера и официјално е нов член на Арсенал, клуб во кој офанзивниот играч за врска на Барселона ќе игра до крајот на сезоната, со опција да биде ...
сите 14 | | | веќе видена

Антонио Конте го следеше во живо натпреварот меѓу Аталанта и Јувентус на кој италијанскиот шампион претрпе непријатен шок и елиминација од Купот, а посетата на ...
сите 13 | | | веќе видена

Рома вчера доживеа незапаметена бламажа во италијанскиот Куп откако загуби со срамни 7:1 на гостувањето во Фиренца, натпревар кој дефинитивно може да навести ...
сите 44 | | | веќе видена

Лука Дончиќ повторно одигра важна улога во победата која ја оствари Далас на гостувањето кај Њујорк Никс, а овој пат имаше и огромна помош од своите соиграчи, ...
сите 34 | | | веќе видена

next