Играта на Ливерпул предизвикува посебен интерес во Англија оваа сезона бидејќи тимот на Јирген Клоп собори многу историски рекорди со својата низа од 24 победи ...
сите 16 | | | веќе видена

Со исклучок на последната сезона, Џон Тери цела своја сениорска кариера му ја посвети на Челси и поради тоа прерасна во вистинска легенда на клубот од ...
сите 63 | | | веќе видена

Јирген Клинсман си поднесе оставка од тренерската функција во Херта по само 76 дена минати како кормилар на тимот, а последниот меч кој го одработи како ...
сите 2 | | | веќе видена

Ернесто Валверде за првпат се појави во јавноста откако ова попладне беше дел од интернационалниот фудбалски самит кој се одржа на „Сан Мамес“ во Билбао, ...
сите 19 | | | веќе видена

Угледните холандски и англиски медиуми уште вчера пренесоа дека Хаким Зијеш ги има договорено сите детали за трансфер во Челси, а откако и двата клуба ја ...
сите 28 | | | веќе видена

Фудбалерите на Наполи одиграа едно крајно сериозен натпревар во секој поглед и заслужено славеа на „Џузепе Меаца“ со 0:1 благодарение на голот на Руиз, но ...
сите 112 | | | веќе видена

Македонската кошаркарска репрезентација доста подмладена ги стартуваше подготовките за двата квалификациски меча за Европското првенство, а по селекцијата која ...
сите 167 | | | веќе видена

Тимур Дибиров ги повика фановите на Вардар да го поддржат тимот во исклучително тешката ситуација и за момент да се заборави на финансиските проблеми кои го ...
сите 153 | | | веќе видена

Од таборот на англискиот премиерлигаш Брајтон започнале истрага откако излезе видео од четворица нивни фудбалери кои инхалираат опојни супстанци преку ...
сите 2 | | | веќе видена

Кевин Мегваер е хулиган кој е фан на шкотскиот клуб Селтик и кој следните три години ќе ги помине во затвор поради бизарна причина. Имено, Мегваер бил ...
сите 5 | | | веќе видена

Кошаркарската репрезентација на Македонија го означи стартот на подготовките за квалификацискиот циклус за Европското првенство. Македонија за точно една ...
сите 114 | | | веќе видена

Коронавирусот не му го направи доаѓањето на Одион Игало во Манчестер Јунајтед како што планираше. Нигериецот не беше во тимот на Манчестер Јунајтед кој замина ...
сите 108 | | | веќе видена

Има многу приказни дека Кристијано Роналдо би можел да заврши во некој друг клуб по напуштањето на Спортинг Лисабон. Тогаш Португалецот се пресели во Манчестер ...
сите 6 | | | веќе видена

Барселона во следните десетина дена ќе има можност да ангажира напаѓач кој ќе ја пополни празнината која настана со тешките повреди на Луис Суарез и Усман ...
сите 61 | | | веќе видена

Тренерот на Ајакс, Ерик Тен Хаг даде потврда на шепкулациите кои вчера излегоа во јавноста и кои го поврзуваа еден од најдобрите играчи на клубот, Хаким Зијеш ...
сите 30 | | | веќе видена

Елиф Елмас го одигра цел меч на „Џузепе Меаца“ и беше дел од големата победа која ја оствари Наполи на гостувањето во Милано кај Интер, средба по која и самиот ...
сите 42 | | | веќе видена

next