Масимилијано Алегри е еден од најценетите фудбалски стручњаци во денешниот фудбал, а со оглед на тоа што во моменотв нема ангажман има многу шпекулации за ...
сите 3 | | | веќе видена

Барселона дефинитивно ќе биде активна во летниот преоден рок и веќе се споменуваат одредени имиња кои клубот посакува да ги донесе во своите редови. Еден од ...
сите 182 | | | веќе видена

Светската фудбалска федерација (ФИФА) и Светската здравствена организација се здружија и започнаа нова кампања за подигнување на свеста во која светсктите ...
сите 2 | | | веќе видена

Коронавирусот прави големи проблеми на здравствен, но и на економски план со тоа што овие втори последици допрва ќе се почувствуваат во сите сфери на животот. ...
сите 7 | | | веќе видена

Првиот човек на италијанската фудбалска федерација, Габриеле Гравина ја отфрли идејата оваа сезона предвреме да заврши во Серија А или поточно да не го дочека ...
сите 100 | | | веќе видена

Сегашниот предводник на Лестер Сити, Брендан Роџерс се врати наназад неколку години и откри зошто Рахим Стерлинг во 2015 година си замина од Ливерпул. Стерлинг ...
сите 259 | | | веќе видена

Сите фудбалери и стручен штаб на Динамо Загреб овие денови се на ѕидот на срамот во Хрватска откако одбиле да им се намали платата со цел да се помогне во ...
сите 31 | | | веќе видена

Кинескиот клуб кој се уште го поседува договорот на Одион Игало, Шангај Шенхуа му нуди нов двегодишен договор на фудбалерот кој моментално го носи дресот на ...
сите 121 | | | веќе видена

Садио Мане важи за еден од најпочитуваните и најдобри фудбалери во моментов во светот на фудбалот. Сенегалецот импресионира со своите настапи, а привлекува ...
сите 155 | | | веќе видена

Оле Гунар Солскјер дефинитивно ќе тргне по нов стопер иако во моментов во тимот ги има Хари Мегваер, Виктор Линделоф, Аксел Туанезбе, Фил Џонс и Крис Смолинг. ...
сите 111 | | | веќе видена

Кошаркарот на Детроит Пистонс, Кристијан Вуд целосно закрепнал од коронавирусот откако беше третиот кошаркар од НБА Лигата на кој му беше дијагностициран ...
сите 45 | | | веќе видена

Од Баерн Минхен сакаат да се вратат на тренинзи за тимот да не изгуби многу и играчите да останат фит доколку сезоната се продолжи штом целата оваа работа со ...
сите 23 | | | веќе видена

Хари Кејн веќе неколку години е најдобриотфудбалер на Тотенхем, а минатата година беше многу блиску до огромен успех со тимот кога стигнаа во финалето од ...
сите 31 | | | веќе видена

Еден Азар го прекина молкот и за првпат даде официјална изјава откако направи операција на зглобот, повреда која сега не значи крај на сезоната за белгискиот ...
сите 63 | | | веќе видена

next