Португалскиот голман Руи Патрисио во последниот преоден рок го засили Вулверхемптон, а во Лондон пристигна од Спортинг Лисабон каде се случуваа турбуленции и ...
сите 8 | | | веќе видена

Судот во Реџо Емилија вчера донесе шокантна одлука во спорот кој се водеше против Винченцо Јакинта и неговиот татко, бидејќи двајцата добија задолжителни ...
| | веќе видена

Манчестер Сити и Фулам оваа вечер го одиграа претпоследниот натпревар во осминафиналето на Карабао ЕФЛ купот, а како што можеше да се очекува, домаќините ја ...
сите 4 | | | веќе видена

Наташа Андонова одигра одличен натпревар за Барселона, а женскиот тим на каталонскиот гигант оствари уште една убедлива победа над Глазгов Сити, со што се ...
сите 12 | | | веќе видена

Судот во Невада најави дека ќе има нова одлука за немирите во октагонот во Лас Вегас по УФЦ борбата меѓу Хабиб Нурмагомедов и Конор МекГрегор, сослушување на ...
сите 4 | | | веќе видена

Тибо Куртоа успеа да се избори за стартното место во Реал Мадрид под водство на Хулен Лопетеги, но пред белгискиот чувар на мрежата сега е нова задача, бидејќи ...
сите 5 | | | веќе видена

Алмерија и Вилјареал го одиграа највозбудливиот натпревар во 1/16 финалната рунда во Копа дел Реј, откако денеска ги оставија сите работи отворени за „Ел ...
сите 6 | | | веќе видена

Клаудио Раниери пред два дена се огласи со емотивна порака за шокантната и трагична смрт која ја доживеа газдата на Лестер, Вишаи Сриваданапраба, а денеска се ...
сите 33 | | | веќе видена

Поранешниот дефанзивец на Ливерпул, Нил Радок, предизвика шок меѓу фудбалската јавност во Англија, откако во интервју признал дека намерно го повредил Енди ...
сите 4 | | | веќе видена

МЗТ Скопје претрпе два порази на последните две гостувања во АБА 2 лигата, но денеска докажа дека самодовербата кај играчите е посебна кога игра на домашен ...
сите 30 | | | веќе видена

Најдобриот играч на светот, Леброн Џејмс со својот Лос Анџелес Лејкерс дојде до победа над Далас Маверикс од 114-113, средба по која „кралот“ го искажа својот ...
сите 6 | | | веќе видена

Шпанската фудбалска легенда, Андрес Иниеста кој во финишот на својата кариера одлучи да се испроба во Јапонија во тимот на Висел Кобе отворено призна и посочи ...
сите 9 | | | веќе видена

Манчестер Сити низ изминативе години се обидува да направи екипа која ќе може да доминира и во секое време биде конкурентна во сите натпреваруавња. Поради тоа ...
сите 47 | | | веќе видена

Шпанскиот ас, Чави Ернандез испрати критики до својот поранешен клуб Барселона, критики кои се однесуваат кон школата за таленти, популарната „Ла Масија“. ...
сите 8 | | | веќе видена

next