Искусниот голман, Самир Хандановиќ е на добар пат да стави потпис на нов договор со калчолигашот Интер. Според неколку италијански медиуми осатануваат само ...
сите 30 | | | веќе видена

Чави Ернандез се споменува во листите на претседателските кандидати за претстојните избори кои ќе следат во Барселона, или поточно, се очекува да биде важно ...
сите 24 | | | веќе видена

Клод Макелеле своите почетоци во шпанскиот фудбал ги имаше во Селта Виго во 1998-ма година, клуб во кој успеа да се промовира како еден од најинтересните ...
сите 63 | | | веќе видена

Стојан Ѓуроски поради позитивен Ковид тест му откажа на селекторот Александар Тодоров за претстојниот квалификациски турнир кој ќе го играме во Талин, а ...
сите 114 | | | веќе видена

Стефан Ристовски се пожали на проблеми и не го доигра вчерашниот меч против Ерменија во Никозија, а денеска самиот тој преку социјалните мрежи откри дека ...
сите 25 | | | веќе видена

Реал Мадрид на најлош можен начин ги распушти своите фудбалери кои имаа репрезентативни обврски во изминативе десетина дека, бидејќи во последното коло пред ...
сите 7 | | | веќе видена

Македонската фудаблска репрезентација вчера загуби од Ерменија на натпреварот кој се одигра на Кипар, но повеќе од очигледно беше дека овој меч не беше ...
сите 37 | | | веќе видена

Лионел Меси го искажа сиот револт кој го чувствува во себе по враќањето во Барселона од репрезентативните обврски, нагласувајќи дека преку глава му е од ...
сите 48 | | | веќе видена

Сами Кедира се најде на немилост кај новиот тренер Андреа Пирло и многу брзо стана јасно дека за него нема никакава иднина во Јувентус, уште повеќе откако ...
сите 53 | | | веќе видена

Колумбија претрпе два тешки порази во период од неколку дена, но оној вториот на гостувањето во Кито во Еквадор се претвори во вистински дебакл, бидејќи ...
сите 6 | | | веќе видена

Луис Хамилтон на трката за Големата награда на Турција ја освои седмата шампионска титула во Формула 1 и го израмни историскиот рекорд на Михаел Шумахер, успех ...
сите 26 | | | веќе видена

Како гром од ведро небо, без никаква најава од медиумите, Манчестер Сити одработи една голема операција и истата ја сподели со јавноста ова попладне, ...
сите 104 | | | веќе видена

Реал Мадрид може да се пофали со безброј фантастични операции кои направиле некои играчи да испишат историја во најтрофејниот клуб во Европа, но сепак и во ...
сите 21 | | | веќе видена

Ракометарите на Вардар вечерва од 18:45 часот во СЦ „Јане Сандански“ ќе го пречекаат тимот на Кјелце во дерби натпреварот од 7. коло од Лигата на шампионите. ...
сите 120 | | | веќе видена

Од таборот на Реал Мадрид донеле конечна одлука да го продадат 28 годишниот Иско Алкорон во јануарскиот преоден рок. „Кралевите“ за својот фудбалер ќе прифатат ...
сите 28 | | | веќе видена

Младиот стопер на Ред Бул Лајпциг, Дајот Упамекано е еден од најпосакуваните фудбалери на трансфер пазарот во овој момент. 22 годишниот фудбалер со своите ...
сите 30 | | | веќе видена

Виктор Фонт според анкетите во Каталонија засега е фаворит за испразнетото претседателско столче во таборот на Барселона. Претседателскиот кандидат во своето ...
сите 49 | | | веќе видена

Управата на Манчестер Јунајтед во летниот преоден рок не успеа да му испорача на Оле Гунар Солскјер неколку засилувања кои беа предвидени за тимот за оваа ...
сите 61 | | | веќе видена

Откако во летниот преоден рок не обезбедија ниту едно засилување, од таборот на Реал Мадрид се очекува да направат виситнска промена на тимот во следниот ...
сите 116 | | | веќе видена

next