Роналдо Луис Назарио Де Лима или попознат само како Роналдо е еден од асовите кој остави голема трага во светот на фудбал, играч за кој многумина сметаат дека ...
сите 31 | | | веќе видена

Поранешниот италијански репрезентативец, Фабио Канаваро не верува дека Лацио може да ја освои титулата во Серија А. Клубот од Рим е најпријатното изненадување ...
сите 57 | | | веќе видена

Ракометарите на Еурофарм Работник утре од 20:15 часот го игра реваншот со Нексе од осминафиналето од СЕХА лигата, меч во кој нашиот вицешампион ќе се обиде ...
сите 35 | | | веќе видена

Актуелниот освојувач на Купот на Македонија, Академија Пандев го ангажираше 25-годишниот напаѓач Милан Басрак. Се работи за играч кој доаѓа од Смедерево, а ...
сите 14 | | | веќе видена

Во НБА лигата се одиграа девет натпревари, а најдобрите потези ни дојдоа од пресметката меѓу Лос Анџелес Лејкерс и Феникс Санс. На третата позиција ги имаме ...
сите 47 | | | веќе видена

Оле Гунар Солксјер доби шанса да одработи мини подготовки со својот тим благодарение на кратката зимска пауза во Премиер лигата, а сега пред враќањето на ...
сите 90 | | | веќе видена

Пеп Гвардиола во текот на минатото лето постојано се поврзуваше со заминување во Јувентус, а иако шпекулациите беа навистина силни, италијанскиот првак на ...
сите 56 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ ја освои титулата на Австралија Опен по осми пат во својата кариера и постави апсолутен рекорд во Мелбурн, успех кој направи српскиот тенисер да ...
сите 45 | | | веќе видена

Коби Брајант на 26-ти јануари во траорно и тмурно утро во Калифорнија го загуби животот во голема хеликоптерска несреќа, а додека американските служби и натаму ...
сите 54 | | | веќе видена

Жорди Местре беше десна рака на Жосеп Марија Бартомеу до изминатово лето и ја извршуваше функцијата на потпретседател на Барселона, но поради разлики во ...
сите 35 | | | веќе видена

Јувентус го претрпе третиот сезонски пораз на гостувањето кај Верона, но овој неуспех предизвика далеку поголем потрес од гостувањата во Рим и Неапол, бидејќи ...
сите 157 | | | веќе видена

Јирген Клинсман пред неполни три месеци ја презема Херта со голем ентузијазам и фокус да го врати тимот во горниот дел од табелата, но само 76 дена по ...
сите 35 | | | веќе видена

Новиот селектор Александар Тодоров денеска го скрати списокот на играчи на кои ќе смета на двата квалификациски натпревари кои следат за десетина дена, па така ...
сите 99 | | | веќе видена

Торонто имаше променливи резултати на почетокот на сезоната со оглед на големата празнина која ја остави Кави Ленард, но како што одминува времето, станува се ...
сите 52 | | | веќе видена

Со двете победи во низа во Премиер лигата, Тотенхем одново сериозно се приближи до четвртото место на табелата, позиција за која оваа сезона се борат навистина ...
сите 152 | | | веќе видена

next