Лошата серија на резултати во која западна Манчестер Јунајтед предводен од Оле Гунар Солскјер го предизвика првиот посериозен потрес во неговата ера, а иако ...
сите 63 | | | веќе видена

Шпанската фудбалска репрезентација на доста тежок начин стигна до бод во Стокхолм, откако Родриго Морено погоди за 1:1 во 92-та минута од квалификациската ...
сите 123 | | | веќе видена

Лионел Меси ова попладне по шести пат во својата кариера ја доби „Златната копачка“ која традиционално ја доделува угледната „Марка“ на најдобриот голгетер во ...
сите 85 | | | веќе видена

Мајк Тајсон стави крај на својата неверојатна кариера пред речиси 14 години, па како што одминува времето, големите фанови на боксот се почесто копнеат по ...
сите 5 | | | веќе видена

Првата голема „Ел Класико“ во новата натпреварувачка сезона е закажана за точно 10 дена на „Камп Ноу“ во рамките од 10-то коло во Примера, но денеска овој ...
сите 89 | | | веќе видена

Џанлуиџи Буфон во неколку наврати има посочено дека славата и секојдневната рутина во фудбалот која не се менува знаат да претставуваат голем проблем за ...
сите 14 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед мака мачи со реализацијата оваа сезона, а Оле Гунар Солскјер најави дека во јануари клубот ќе донесе најмалку еден напаѓач. „Ѓаволите“ се ...
сите 63 | | | веќе видена

Легендарниот бугарски фудбалер, најголем од оваа земја на сите времиња, Христо Стоичков не можеше да издржи и се расплака во отвореното студио во кое стана ...
сите 12 | | | веќе видена

Хабиб Нурмагомедов важи за еденод најдобрите ММА борци на денешницата, а неговиот скор од 28 натпревари и исто толку победисе уште е главна тема во боречкиот ...
сите 11 | | | веќе видена

Јувентус ова лето донесе доста засилувања, а акцент се стави и на одбраната каде како најголемо засилување беше донесен Матијс Де Лихт, а беа донесени уште ...
сите 17 | | | веќе видена

Немилите сцени од стадионот „Васил Левски“ од натпреварот меѓу Бугарија и Англија брзо го обиколија фудбалскиот свет. Реакција пристигна дури и од премиерот на ...
сите 56 | | | веќе видена

Грција успеа да слави против Босна и Херцеговина на синоќешниот натпревар во рамките од евроквалификациите со 2:1 со што дефинитивно ги уништи надежите на ...
сите 11 | | | веќе видена

Серхио Рамос својот рекорден настап во дресот на репрезентацијата на Шпанија го посвети на прерано починатиот Антонио Пуерта кој беше негов соиграч во Севилја. ...
сите 123 | | | веќе видена

Џејмс Милнер како вип гостин во специјалното издание на „What I Wore“ шоуто на „Би-Ти“ Спорт даваше изјави за сето она што го доживеаја тој и неговите соиграчи ...
сите 85 | | | веќе видена

next