Младинскиот репрезентативец, Милан Ристовски игра во одлична форма на клупска план и постигна нов гол за Нитра во првата лига на Словачка. Офанзивецот со ...
сите 20 | | | веќе видена

Јувентус одигра под своето ниво на гостувањето во Фиренца и освои само бод против Фиорентина, а тренерот Маурицио Сари отворено зборуваше за потешкотиите со ...
сите 88 | | | веќе видена

Ливерпул покажа карактер и со пресврт успеа да стигне до планирани три бода на мечот со Њукасл, а додека вниманието од медиумите го добија стрелците Садио Мане ...
сите 68 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед ја забележа втората победа во новата натпреварувачка сезона, и тоа на начин на кој претходно на двапати испушташе бодови во досегашните пет ...
сите 115 | | | веќе видена

Борусија Дортмунд се врати на победничките патеки по интернационалната пауза, и на тој начин брзо го остави зад себе непријатниот пораз кој го претрпе од Унио ...
сите 88 | | | веќе видена

Ако пред две недели фудбалските фанови беа сведоци на спектакуларно дерби во Торино меѓу Јувентус и Наполи кое понуди дури седум гола, ова попладне, Фиорентина ...
сите 88 | | | веќе видена

Фиорентина одигра без голови (0:0) пред своите навивачи на дуелот со Јувентус и конечно го освои првиот бод во новата сезона во Серија А. Домаќините имаа и ...
сите 88 | | | веќе видена

Челси има убедливо водство од 0:3 по првите 45 минути на „Молину“ стадионот, полувреме во кое младите играчи на Френк Лампард демонстрираа максимална ...
сите 9 | | | веќе видена

Еден Азар доби шанса од Зинедин Зидан на денешниот меч со Леванте во 60-та минута од средбата, а тоа за него значеше деби во шпанската Примера, но и прв ...
сите 75 | | | веќе видена

Квалификациите за Големата награда на Сан Марино ни донесоа доминација на Јамаха во најголем дел од сесиите, но и еден завршен инцидент во кој учество земаа ...
сите 21 | | | веќе видена

Фановите на Ливерпул се навикнаа да планираат три бода секојпат кога нивниот тим игра на „Енфилд Роуд“, а такво сценарио видовме и ова попладне и покрај тоа ...
сите 68 | | | веќе видена

Реал Мадрид одигра брилијантно прво полувреме и сосема заслужено водеше со 3:0 на паузата против Леванте, но во продолжение, одново покажа големи слабости во ...
сите 75 | | | веќе видена

ПСЖ ова попладне во 17:30 часот на домашен терен ќе го пречека Стразбур, натпревар на кој се очекува да има пеколна атмосфера, пред се поради тоа што Томас ...
сите 91 | | | веќе видена

Америка во еден мирен и рутински меч против Полска славеше со 87:74 и го освои седмото место на Мундобаскетот, завршна позиција која никој не ја очекуваше од ...
сите 240 | | | веќе видена

Легендарниот Ариго Саки одлучи да направи една интересна анализа за трите најголеми сили во италијанскиот фудбал, ставајќи посебен акцент на тренерите кои во ...
сите 55 | | | веќе видена

Стив Сидвел имаше една респектабилна кариера во Премиер лигата и со своите партии во Ридинг посебно го привлече вниманието на англиската јавност, а токму од ...
сите 41 | | | веќе видена

next