Новак Ѓоковиќ на присутните новинари во прес салата им откри дека пресудниот момент за него во четвртфиналето против Јаник Синер се случил во соблекувалната, ...
сите 131 | | | веќе видена

По неуспешната етапа во Европа каде настапуваше за Марсеј и Елче, Дарио Бенедето се врати во својата Бока на стартот на оваа година, но искусниот напаѓач е ...
сите 8 | | | веќе видена

Калин Ивановски на доминантен начин избори осминафинале на Вимблдон, но начинот на кој го заврши мечот против Палчеко Мендез направи да стане вирален хит. ...
сите 81 | | | веќе видена

Напоредно со возбудувањата на најважниот тениски грен слем во годината, на АТП турот се играат уште неколку челинџер турнири, а еден е во Салцбург, Австрија. ...
сите 72 | | | веќе видена

Матијс Де Лихт има мали шанси да ја стартува новата сезона како играч на Јувентус, бидејќи барањето за трансфер му донесе доста атрактивни понуди на кои тешко ...
сите 67 | | | веќе видена

ПСЖ во ист ден ја официјализираше разделбата со Маурисио Покетино и го претстави Кристоф Галтие како негов наследник, но од пресот кој го одржа новиот тренер, ...
сите 44 | | | веќе видена

Педри поради незгодна повреда на мускулот мораше прерано да стави крај на минатата сезона и со тоа згаснаа шампионските амбиции на Барселона, кои и онака беа ...
сите 2 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ продолжува да пишува своја историја на Вимблдон, односно го продолжи својот пат кон седма титула на најпрестижниот тениски турнир во светот. ...
сите 131 | | | веќе видена

Македонскиот првак Шкупи имаше одличен почеток на квалификациите во Лигата на шампионите каде успеа да оствари висока победа над Линколн од 3-0, победа која го ...
сите 52 | | | веќе видена

Златан Ибрахимовиќ и дефинитивно ќе остане во редовите на Милан откако нашол заеднички јазик со управата на „росонерите“ за продолжување на соработката. ...
сите 71 | | | веќе видена

Некогашниот италијански репрезентативец и член на речиси сите големи италијански клубови, Атнонио Касано уште еднаш го привлече вниманието на јавноста со една ...
сите 67 | | | веќе видена

Екипата на Шкупи го искористи домашниот терен и ја оправда фаворитската улога против тимот на Линколн од Гибралтар. Македонскиот шампион со убедливи 3:0 ...
сите 52 | | | веќе видена

Стратегот на Тотенхем, Антонио Конте нема да може да смета на најголемото засилување во досегашниот дел од преодниот рок, Ришарлисон, за отворањето на Премиер ...
сите 43 | | | веќе видена

Македонскиот претставник во Лигата на шампионите, екипата на Шкупи вечерва го игра првиот натпревар од првото претколо во квалификациите за Лигата на ...
сите 52 | | | веќе видена

Холандскиот репрезентативец, Матијс Де Лихт е се поблиску до заминување од редовите на Јувентус во овој преоден рок. Интерес за стоперот има од неколку ...
сите 67 | | | веќе видена

ПСЖ денеска го потврди заминувањето на Маурисио Покетино, а веднаш потоа го назначи Кристоф Галтие за нов предводник на клубот. Доскорешниот тренер на Ница се ...
сите 44 | | | веќе видена

Извршниот директор на Интер, Џузепе Марота меѓу редови ги потврди шпекулациите кои извесен период вртат низ италијанските медиуми, а се поврзани за Пауло ...
сите 78 | | | веќе видена

next