Лионел Меси испрати жесток напад до управата на Барселона кога за првпат не го виде Луис Суарез во тренинг центарот после цели шест години минати заедно, јасно ...
сите 166 | | | веќе видена

Алваро Мората денеска и официјално беше претставен како нов играч на Јувентус, промоција на која стана јасно дека Шпанецот ќе биде новата „Деветка“ на ...
сите 101 | | | веќе видена

Пораката која му ја посвети Лионел Меси на својот добар пријател Луис Суарез крена голема прашина во Шпанија во текот на денешниот ден, бидејќи Аргентинецот ...
сите 166 | | | веќе видена

Формула 1 сезоната се очекува да биде далеку поинтересна наредната сезона со неколкуте промени во тимовите кои веќе се најавија, но од денеска стана познато ...
сите 8 | | | веќе видена

Поради подоцнежните настапи во Европа до вториот дел на месец август, Интер беше ослободен во првото коло во италијанската Серија А, па затоа сезоната за ...
сите 29 | | | веќе видена

Ерлинг Халанд одново ги воодушеви фудбалските фанови и одговорните лица во Бундеслигата, кои одлучија да направат и детална анализа на импресивниот спринт кој ...
сите 6 | | | веќе видена

Зинедин Зидан денеска ја одржа предвидената прес-конференција во пресрет на утрешното гостување на „Бенито Виламарин“, стадион на кој традиционално домаќин е ...
сите 75 | | | веќе видена

Ливерпул со 2:7 го декласираше Линколн во Карабао Купот и се најде во следната рунда, без оглед на тоа што Јирген Клоп им даде шанса на играчите кои обично не ...
сите 79 | | | веќе видена

Во еден неизвесен и интересен четврти меч, Лос Анџелес Лејкерс успеа да поведе со 3:1 во финалната серија на Западот, триумф со кој сега „езерџиите“ се на само ...
сите 114 | | | веќе видена

Како што можеше и да се очекува, Ракометната Федерација на Македонија денеска го стави ракометот во нашата земја во мирување, откако се појавија први позитивни ...
сите 64 | | | веќе видена

Филипе Кутињо беше навистина дарежлив и му дозволи на Антоан Гризман во новата сезона да го носи дресот со број „7“, па пред првиот меч кој Барселона ќе го ...
сите 166 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед со неочекуван пораз од Кристал Палас со 3:1 ја започна сезоната во Премиер лигата. Главен виновник запоразот беше Виктор Линделоф кој не ...
сите 114 | | | веќе видена

Велшкиот репрезентативец, Герет Бејл пред околу една недела и официјално се врати во редовите на Тотенхем по авантурата помината во Реал Мадрид. Брзоногиот ...
сите 46 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден беше организирана проштална прес конференција за Луис Суарез кој по седум години си заминува од Барселона како еден од најдобрите ...
сите 166 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед се мачи да донесе нови фудбалери во тимот, но се мачи и да се ослободи од оние кои се вишок во тимот. Од оваа сезона вишок меѓу „ѓаволите“ е ...
сите 12 | | | веќе видена

Екипата на Ливерпул во текот на вчерашниот ден славеше убедлива победа против тимот на Линколн од 7:2 и очекувано се пласираше во следната фаза од Карабао ...
сите 79 | | | веќе видена

next