Лацио и Беневенто ја започнаа новата сезона со победа, што донесе и перфектен ден за браќата Инѕаги кои се тренери на екипите кои славеа во двете одиграни ...
сите 23 | | | веќе видена

Шпанскиот великан Барселона минува низ процес на промени во клубот, некои важни играчи си заминаа, кај Лионел Меси постои одредено незадоволство поради кое ...
сите 248 | | | веќе видена

Горан Пандев и неговите соиграчи од Џенова мора да направат вонредно тестирање за коронавирусот, откако голманот Матија Перин имал позитивен тест. Составот на ...
сите 84 | | | веќе видена

Оле Гунар Солскјер никако не може да биде задоволен од играта која ја презентираше неговиот тим денеска на „Амекс“, но овојпат среќата беше на нивна страна и ...
сите 80 | | | веќе видена

Евертон одново се врати на самиот врв на табелата во англиската Премиер лигата, па така реновираниот тим на Карло Анчелоти покажува дека може да биде доста ...
сите 140 | | | веќе видена

Виктор Давидовски не доби зелено светло за настап на ТЦР Европа во Франција и Белгија, но затоа денеска се врати на возбудувањата во ова натпреварување, и тоа ...
сите 14 | | | веќе видена

Виктор Давидовски не доби зелено светло за настап на ТЦР Европа во Франција и Белгија, но затоа денеска се врати на возбудувањата во ова натпреварување, и тоа ...
сите 14 | | | веќе видена

По фуриозниот старт на сезоната во првото коло во дербито со Борусија Менхенгладбах, играчите на Борусија Дортмунд ова попладне разочараа во Бундеслигата, ...
сите 15 | | | веќе видена

Квалификациите за трката на Големата награда на Каталуња ни донесоа нова доминација на Јамаха, но и една многу важна вест за наредната натпреварувачка сезона ...
сите 16 | | | веќе видена

Седмото коло во Првата македонската фудбалска лига беше отворено ова попладне со натпревар меѓу Борец и Работнички, пресметка на која домашниот тим беше далеку ...
сите 33 | | | веќе видена

Луис Суарез вчера го комплетираше својот трансфер од Барселона во Атлетико Мадрид, операција од која секако најзадоволни останаа фановите на клубот од ...
сите 169 | | | веќе видена

Играчите на Брајтон има за што да жалат откако заврши натпреварот против Манчестер Јунајтед, бидејќи избраниците на Потер примија гол во 100-та минута, откако ...
сите 80 | | | веќе видена

Иако се чинеше дека Валтери Ботас е најбрз на својата омилена трка, на крајот првото место на квалификациите во Сочи го освои Луис Хамилтон кој стигна до нова ...
сите 72 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед стигна до своајта прва победа во новата натпреварувачка сезона, и тоа на луд и драматичен начин кој навистина ретко се гледа на фудбалските ...
сите 80 | | | веќе видена

Арсенал славеше над Ливерпул во Комјунити Шилд натпреварот и ја стартуваше сезоната со освоен трофеј, но ако се земе во предвид дека „топчиите“ славеа и на ...
сите 92 | | | веќе видена

Оле Гунар Солскјер вчера најави дека не планира да доведе нов фудбалер во одбраната како партнер на Хари Мегваер, со што дефинитивно ги разочара фановите на ...
сите 44 | | | веќе видена

next