Нет Прес

Полицијата на тетовското подрачје во првите шест месеци од годинава открила 597 возачи без положен возачки испит и валидна дозвола. Бројката на вакви „диви“ ...
сите 131 | | | веќе видена

По повод христијанскиот празник Успение на Пресвета Богородица (Голема Богородица), во манастирот во Матка, кај Скопје денеска ќе се одржи божествена ...
сите 112 | | | веќе видена

Министерството за здравство во септември ќе распише оглас за сите државни специјализации кои се потребни на здравствените установи во земјава, најави синоќа во ...
сите 50 | | | веќе видена

Претседателот Ѓорѓе Иванов на сите христијански верници и на поглаварот на Македонската православна црква г.г.Стефан , им го честита големиот празник , Успение ...
сите 118 | | | веќе видена

Последиците од масовното исселување и се помалиот број новородени се видливи во Хрватска пред почетокот на училишната година, бидејќи шест основни училишта се ...
сите 11 | | | веќе видена

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас по разговорите со својот кинески колега Ванг Ји во понеделникот изјави дека ја предал официјалната покана ...
сите 15 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп објави во понеделникот дека по долгите преговори за измена на Северноамериканска спогодба за слободната трговија (North ...
сите 51 | | | веќе видена

Моето дете почина од лекарска грешка и несоодветен третман во прилепската болница. Со вакви обвинувања денеска излезе Илми Холцман, татко на двегодишното дете ...
сите 6 | | | веќе видена

Нивото на капиталните инвестиции оваа година е катастрофално што укажува на тоа дека Владата всушност не работи ништо, а притоа ситуацијата во државата станува ...
сите 55 | | | веќе видена

На први септември годинава, во просториите на Гете-институтот во Скопје ќе се одржи манифестацијата „Ден на отворени врати“. Во рамките на „Денот на отврени ...
сите 6 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е политичка партија којашто не само што има кристално јасен став, туку тој беше прецизен, недвосмислен и континуиран во целиот овој период додека ...
сите 140 | | | веќе видена

next